Omanik ja isikliku kasutusõigusega inimene.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Omanik ja isikliku kasutusõigusega inimene.

26 Mai 2016, 18:16

Tere. Mul on selline mure,et olen majaomanik ning majas elavad sees kaks isikut kellel on isiklik kasutusõigus elu lõpuni. Kuna suhted on aastatega läinud halvemaks nendega siis on nad hakanud nõudma igasugu asju-alustades maja ümber muru niitmisest ning lõpetades kõrvalhoonete korrastamisega. Kas mul on kohustus neid asju täita mis ei puuduta konkreetselt maja?Mainin ka ära,et ähvardatakse kohtuga,kui me ei hakka nende nõudmisi täitma. Ette tänades.

Re: Omanik ja isikliku kasutusõigusega inimene.

29 Mai 2016, 19:23

Asjaõigusseaduse kohaselt, koormab isiklik kasutusõigus kinnisasja selliselt, et isik, kelle kasuks see on seatud, on õigustatud kinnisasja teatud viisil kasutama või teostama kinnisasja suhtes teatud õigust, mis oma sisult vastab mõnele reaalservituudile. Te peaksite üle vaatama notari poolt tõestatud lepingu, kus peaks olema sätestatud, millises ulatuses ja milliste ruumide kasutamist hõlmab isiklik kasutusõigus. Reeglina tähendab isiklik kasutusõigus, et õigustatud isikud omavad õigust kasutada eluruumi ja ühiskasutuses olevaid ruume.

Isiklik kasutusõigus eluruumile või elamule ei pane Teile kohustust hoida korras elamu ümbrust või remontida kõrvalhooneid. Seda on õigustatud otsustama omanik, mida ta teeb talle kuuluval kinnistul asuvate teiste hoonetega ning millal niidab muru. Isiklik kasutusõigus eluruumile ei anna õigust jagada juhiseid ja korraldusi omanikule.
Isik on õigustatud pöörduma kohtusse, kui on rikutud tema lepingust või seadusest tulenevaid õigusi. Kui Te ei ole teinud takistusi isiklikku kasutusõigust omavatele isikutele eluruumi kasutamiseks, siis ei ole nendel alust kohtusse pöördumiseks.


Vastas Vambola Olli.

Vasta