Juhiloa taotlemine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Juhiloa taotlemine

25 Mai 2016, 12:53

Tere,
Probleem selline, et määrati trahv kehtetute lubadega sõitmise eest, olid olemas eelnevalt Austraalia juhiload, aga aegusid ennem.
Liikluspolitseinik trahvi määramisel arvas ka et se ei tohiks lubade saamist segada.
Aga miks ei vahetanud lube ümber oli see, et käisin maanteametis sealt nõuti lisaks plastikkaardile ka muid pabereid, aga neid eestis olla on väga raske saada, siis otsustasin et teen kiirelt autokooli läbi saab kiiremini, sai kõik tehtud koolieksamid ni teooria kui ka sõidueksam, peale seda läksin maanteametisse sealt öeldi et ei saa teha ,saadeti politseisse.
Sealt saadeti tagasi maanteametisse, aga keegi midagi öelda ei oska.
Sooviks siis teada mida peaks tegema, kuskil ei ole olnud pädevat inimest kes annaks infot mida edasi teha või et ültse miks ma ei saa teha lube.
Ma tahaks lihtsalt võimalust eksamit teha, aga nagu liikluspolitseinik mulle politseis ütles, on mul pm lubade tegemise keeld aga teise riigi lubadega võiksin sõita kui kehtiksid, mis on minuarust täiesti ebanormaalne.
Soovides teha täpselt kõik nii nagu seadus nõuab ei lasta seda teha vaid soositakse uusi rikkumisi

Re: Juhiloa taotlemine

28 Mai 2016, 10:40

Liiklusseaduse (LS) § 106 lg 1 kohaselt antakse auto ja mootorratta juhtimisõigus ning esmane juhiluba väljastatakse isikule, keda ei ole karistatust liiklusseaduse §-s 201, 223, 224, 226, § 227 lõigetes 2–4, §-s 234, 236 või 237 sätestatud väärteo eest või ei ole karistatust karistusseadustiku 23. peatükis sätestatud liiklussüüteo eest või ei ole korduvalt karistatud käesoleva seaduse 15. peatükis sätestatud väärtegude eest, välja arvatud käesoleva lõike punktis 3 nimetatud rikkumised.
Kui Te juhtisite mootorsõidukit ilma juhtimisõiguseta st kehtetu juhitunnistusega, siis määrati Teile politsei kui kohtuvälise menetleja poolt karistus LS § 201 lg 1 alusel. Sellisel juhul ei anta Teile juhtimisõigust enne, kui Teile määratud karistus on arhiveeritud. Teile määratud karistus arhiveeritakse, kui trahvi tasumisest on möödunud üks aasta.


Vastas Vambola Olli.

Vasta