Töösuhte lõpetamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töösuhte lõpetamine

16 Mai 2016, 16:48

Tere,
Inkassofirma teavitas tööandjat minu võlgnevusest ning selle tõttu käskis tööandja mul esitada avalduse päevapealt lahkumiseks, mida ma ka tegin sest teiseks variandiks oli vallandamine usalduse kaotuse tõttu.
Olen lugenud andmekaitseseadust ning tean et inkasso ei tohi minu võlast teavitada kolmandaid isikuid.
Ma olen antud ametikohal töötanud 30 aastat ning mul pole iialgi olnud ühtegi tööalast probleemi.
Võlg on minu eraeluline probleem ning see ei mõjuta mu töötulemusi ega valmista ka tööandjale mingit ohtu minu näol.
Ma küsin seda kas ma võiks esitada kuskile kaebuse inkasso tegevuse kohta ning kas tööandja käitus õieti sundides mind töölt lahkuma.
See inkasso töötaja rikkus põhimõtteliselt ühe telefonikõnega mu elu.
Ilmselgelt ei saa ma nüüd töötuna neile võlga maksta ning ma pole ka just enam sellises eas et omale samaväärne töö leida.
Palun abi.

Lugupidamisega

Re: Töösuhte lõpetamine

18 Mai 2016, 11:55

Kindlasti on siin tegemist mõlema osapoole ebapädeva käitumisega.

Teie kirja kohaselt andsite töölepingu lõpetamise avalduse vabatahtlikult ja ilma etteteatamistähtaega järgides ( 30 kalendripäeva peab ette teatama) väidetavalt tööandja survel. Kõik toimingud, mis on tehtud sunni rakendamisel, on tühised.

Usalduse kaotusega saab tööandja töölepingut lõpetada vaid juhul, kui tööandja tõendab, milles seisnes usalduse kaotus- näiteks: kas tegemist oli varguse, pettuse, dokumentide võltsimise, tööandja vara rikkumise vms, mis välistab edasise töösuhte jätkamise.

Soovitan teil pöörduda töövaidluskomisjoni poole ja vaidlustada oma töölepingu lõpetamine. Seda saate teha vaid juhul, kui töölepingu lõpetamisest pole möödunud 30 kalendripäeva.


Vastas Krista Paal.

Vasta