Kodurahu rikkuv naaber korterelamus.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kodurahu rikkuv naaber korterelamus.

03 Apr 2016, 15:00

Tere!
Kirjutan oma õe nimel, et ehk saab abi või nõu, mida teha, kui naaber segab kodurahu.
Minu õde elab kahetoalises korteris oma 9-aastase pojaga. Teisel pool seina elab perekond: mees ja naine ja kaks väikest last, kolme ja viie aastane. Kui naabrid sisse kolisid, siis oli selge, et perekonna isale meeldib muusikat kõvasti kuulata ja sagedasti on peod, kus tarbitakse suurel hulgal alkoholi. Muusika oli kohati nii vali, et akna- ja sektsiooniklaasid minu õe korteris värisesid.
Alguses proovis õde rahulikult mehega rääkida, et muusika segab ja on liiga kõvasti jne. Pandi korraks muusika vaiksemaks, aga siis hiljem olukord jälle kordus. Lõpuks õde helistas isegi politseile, kui öösel oli muusika liiga vali. Peale seda hakati muusikat kõvasti kuulama just päevasel ajal ja öörahu ajaks (kell 23.00) pannakse muusika kinni. Aga minu 9-aastane õepoeg tahab varem magama minna kui 23.00 ja lisaks vaja ju õppida ja miks peab tema kogu aeg sellises muusikatümakas ja bassivibratsioonis elama. Ma ei saa aru, kuidas saavad väikesed lapsed naabriperes pidevalt sellises suures müras olla? jo Lapsed jooksevad ja karjuvad isegi peale öörahu. Nii väikesed lapsed peavad juba ammu magama.
Oleme pöördunud politsei poole, nemad kahjuks päevasel ajal midagi teha väidetavalt ei saa. Oleme rääkinud korteriühistu esimehega - seal naerdi mu õde lihtsalt välja, et ega kõik ei saagi nii vaikselt elada nagu minu õde ja et minu õepoeg on erakordelt vaikne laps. Lapsed teevadki palju müra jne. Rääkisime naabrite korteriomanikuga - sealt ka abi oodata ei ole, sest korteris elav perekond on tuttavad ja nad ei uskunud, et muusika nii vali võib olla.
Viimane suurem konflikt oli eelmisel kuul (vb mäletan aega valesti), kui õde viimast korda läks ukse taha (peale seda kui pidu oli kestnud terve öö ja hommikul pidu jätkus). Pereisa oli olnud purjus ja sõnavahetus oli läinud väga häälekaks. Selles sõnavahetuses pereisa isegi ähvardas minu 9-aastast õepoega kui see julgeb veel nende akendesse vaadata, siis lööb pea lõhki. Mees oli loomulikult sel ajal purjus, aga ikkagi. Selline käitumine ei ole vabandatav!
Nüüd ei teagi, mida edasi teha, sest minu õde ja õepoeg elavad iga päev stressis, et kas täna on jälle muusikatümps läbi seina kuulda või mitte, kas saab rahulikult normaalsel ajal magama jääda või mitte. Ehk oskate midagi soovitada, kelle poole pöörduda või mida me üldse teha saaksime.

Lugupidamisega!

Re: Kodurahu rikkuv naaber korterelamus.

04 Apr 2016, 17:42

Iga kohaliku omavalitsuse volikogu peab vastu võtma avaliku korra eeskirjad, kus on märgitud kuidas ja kes peab tagama kohaliku omavalitsuse territooriumil avaliku korra säilimise. Palun vaadake vallas / linna eeskirjadest järele, kuidas teie kohaliku omavalitsuse territooriumil on see reguleeritud ja kuhu rikkumise puhul pöörduda?

Müra või lärmi tekitamine peale ametlikku kellaaega saab kvalifitseerida rikkumisena ja selle vastu saab esitada kaebuse. Soovitan pöörduda ka kohaliku omavalitsuse poole ja teavitada neid rikkumisest.

Teie kirja põhjal häirib vali muusika ja müra ning laste jooksmine teie õde ja õepoega. Kas teisi elanikke selline müra tekitamine ei häiri? Kui häirib, siis saaksid teie õde ja häiritud naabrid juba ühisavalduse teha ja rikkumise lõpetamist nõuda.

Teie kirja põhjal on naaber hakanud teie õde ja õepoega ka ähvardama ja selle esinemisel palun pöörduge koheselt politsei poole.


Vastas Krista Paal.

Vasta