Ülikool

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ülikool

22 Mär 2016, 16:28

Õppisin 1 aasta (2014/2015) ülikoolis tasuta õppekohal. Eriala ei meeldinud ning pärast teist semestri läksin ülikoolist ära. Teise semestri käigus ei olnud mul kõik ained läbitud. Praegu (2015/2016) õpin teises ülikoolis, aga esimene (kui täpsemalt, siis juba inkasso) nõuab minult raha nende ainete (nende EAP-de) eest, mida ma lahkumise ajaks ei sooritanud. Mingit lepingut ei olnud mul ülikooliga sõlmitud, kus ma oleksin nende eeskirjadega aga nõus olnud.
Kuidas sellises olukorras käituda?

Re: Ülikool

23 Mär 2016, 19:56

Teie küsimusele ei ole võimalik ammendavalt vastata, sest õppekulude hüvitamise nõudmine võib olla reguleeritud erinevates ülikoolides erinevalt. Kui Te olite immatrikuleeritud üliõpilaseks, siis pidi olema sõlmitu Teiega ka leping. Ülikoolil on õigus, juhul kui tegevustoetuse eraldamisel ei ole kokku lepitud teisiti, nõuda õppekulude osalist hüvitamist
üliõpilaselt, kes õpib täiskoormusega õppekaval, mille õppekeel on eesti keel, ja ei ole algavaks semestriks täitnud kumulatiivselt eelmistel semestritel õppekava kohaselt täitmisele kuuluvat õppe mahtu. Teie küsimusest võib järeldada, et Te ei täitnud ettenähtud õppemahtu. Peaksite selguse saamiseks esmalt pöörduma ülikooli poole, kus Te õppisite ja paluma selgitust esitatud nõudega seoses. Kui Te leiate, et nõue on esitatud alusetult, siis on Teil võimalus vaidlustada ülikooli poolt nõutav õppemaks, mille nõudmine on üle antud inkassofirmale.


Vastas Vambola Olli.

Vasta