Keeruline pearkirjastada

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Keeruline pearkirjastada

16 Mär 2016, 23:15

Minul on probleem oma kaaslasega, kes lihtsalt suhte katkestas ilma, et oleks isegi selgitanud miks seda tegi.
Probleem seisneb selles, et meil oli temaga väga konkreetne kokkulepe, mida tema korduvalt on rikkunud! Kokkulepe oli, et kui me oleme tõesti suhtes ja ta ei valeta selle kohta ja ausalt on minu kaaslane, siis olen mina nõus teda rahaliselt toetama, kui tal peaks selleks vajadus olema, aga nüüd sain teada, et ta on kõik see aeg mulle valetanud, kuna sain teada, et tal on juba 8 kuud keegi teine olnud ning ta on ikka minu juurde tulnud ning rääkinud, et ma olen tal ainus ning et ta tahab oma elu minuga veeta jne ning ma olen teda toetanud rahaliselt ilma, et oleks sellest valest teadnud! Me oleme suhtes olnud üle 4 aasta ning mul on selle kokkuleppe kinnituseks mitmeid sõnumeid ja meile, kus ta kinnitab, et ei valeta mulle ja ma olen tal ainus kaaslane.
Kas minul on õigus tagasi nõuda sel juhul kogu raha, mida ma olen temale kulutanud, kui suudan selle ka ära tõestada panga väljavõtetega palju olen temale kulutanud, kuna kogu meie suhe on olnud vale? Ning kas see vastab tõele, et kui mina sellega kohtu poole pöörduksin siis võib ta saada prostitutsiooni süüdistuse kuna oli minuga vaid raha pärast, kuna olen teada saanud lähiajal, et tal on olnud meie suhte ajal teisigi kaaslasi? Ning kas mul on õigus nõuda tõsise emotsionaalse kahju tekitamise eest vaevatasu?

Re: Keeruline pearkirjastada

18 Mär 2016, 12:46

Kaaslase rahaline toetamine oli Teie vaba otsustus ja õiguslikult on tegemist kingitustega. Kuritegu on ainult prostitutsioonile kaasaaitamine. Kui keegi on vabatahtlikult teise isikuga vahekorras ning saab selle eest tasu, siis ei ole tegemist kuriteoga.
Kui Te leiate, et Teie kaaslane tekitas Teile õigusvastaselt mittevaralist kahju, siis on Teil võimalus pöörduda hagiga kohtusse tekitatud kahju hüvitamiseks, kuid Teil on kohustus tõendada, et tegemist oli õigusvastase kahju tekitamisega. Riigilõiv sellise hagi esitamisel on 300 eurot. Küsitav on kas Teie poolt rahalise tasu maksmine tekitab teises isikus kohustuse just Teiega suhelda. Selline käitumine Teie kaaslase poolt võib olla tõlgendatav moraalinormide rikkumisena.


Vastas Vambola Olli.

Re: Keeruline pearkirjastada

18 Mär 2016, 13:25

Kas minul pole siis õigust üldse millegagi kohtu poole pöörduda, kui meil on sõnumi side, kus on kirjas, et ta ei valeta ja tal pole kedagi teist peale minu ja ma olen tal ainus ning ta on juba pea 8 kuud kellegi teisega suhtes ja on ikka tulnud minu juurde ja rääkinud, et olen tal ainus, ning meil oli kokkulepe, et olen nõus teda rahaliselt toetama vaid kui oleme suhtes ning ta selle kohta ei valeta, mis oleks suhte puhul normaalne, vist?

Re: Keeruline pearkirjastada

22 Mär 2016, 19:56

Loomulikult võite Te kasutada oma põhiseaduslikku õigust ja pöörduda kohtusse isiku vastu, kes on Teile kahju tekitanud. Eelnevas vastuses on Teile seda selgitatud. Peaksite tähelepanelikumalt Teile antud selgitusi lugema. Kohtusse pöördumise õiguse kasutamisega kaasnevad ka kohustused (kohustus tõendada oma väiteid ja tasuda riigilõiv). TsMS § 230 lg 1 kohaselt peab kumbki pool hagimenetluses tõendama neid asjaolusid, millele tuginevad tema nõuded ja vastuväited, kui seadusest ei tulene teisiti. Pooled võivad kokku leppida tõendamiskoormise jaotuse erinevalt seaduses sätestatust ja selle, millised on tõendid, millega mingit asjaolu võib tõendada, kui seadusest ei tulene teisiti.
Eelnevas vastuses on Teile selgitatud, et Teil peab olema võimalik esitada tõendid oma haginõude tõendamiseks. Teie küsimusele vastaja saab selgitada Teie poolt hagi esitamise juriidilisi probleeme. Otsustuse, kas esitada hagi või mitte, peate langetama ise.


Vastas Vambola Olli.

Vasta