MTÜ

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

MTÜ

17 Veebr 2016, 10:00

Olen MTÜ HuvikoolI juhatuse liige. Selle huvikooli asutaja olen mina ja juhatuses on veel üks liige. Panga korraldused teen ainult mina ja registreerisin selle asutuse kaudu kooli,KUS koolipIdaja ja juhataja olen ise.
Probleem on selles, et minu ja teise juhatuse liige suhted on muutunud keerulisesamks. Otsused, mis tahab tema ette võtta, tunduvad mulle ebaausad. Siiani ta ei ole huvitatud tööst, lihtsalt allkirjastas, kui oli valmis tuludeklaratsioon. Ma ei taha edasi temaga juhatuses olla ja kuidas sellel juhul seaduslikult käituda?

Re: MTÜ

18 Veebr 2016, 13:25

Väga ebameeldiv olukord. Juhatuse liikme valimine ja tagasikutsumine kuulub MTÜ üldkoosoleku pädevusse, kuhu te mõlemad kuulute ja kus teil mõlemal on võrdne otsustusõigus. Juhatuse liikmest tagasiastumiseks peate tegema kirjaliku avalduse üldkoosolekule ja üldkoosoleku pädevusse kuulub juhatuse liikme tagasikutsumine.

MTÜ seaduse § 19. Üldkoosoleku pädevus 1.lõike kohaselt kuulub üldkoosoleku pädevusse p 2 juhatuse liikmete määramine ja tagasikutsumine.

Sama seaduse paragrahvi p 4 kohaselt peab üldkoosolek määrama juhatuse või muu põhikirjaga ettenähtud organi (§ 31) liikmega tehingu tegemise, määrama tehingu tingimused ja otsustama õigusvaidluse pidamise korra. Teie kirja kohaselt on tekkinud teie juhatuse liikmega vaidlused, kes ja mida mittetulundusühingus tegeleb ja mille eest vastutab? Seega on teil täpselt määratlemata mõlema juhatuse liikme kohustuste ja õiguste piirid. Lõpuks olete te võrdsed vastustajad mõlema juhatuse liikme otsuste ja sellest tulenevate kohustuste täitmise üle. Kui kohustuste ja õiguste piirid on määratud, siis saab ka teiselt juhatuse liikmelt tegevusi ja vastutust nõuda. Vastasel juhul töö toimima ei hakka.

Palun kutsuge kokku üldkoosolek ( see on ametlik kiri) ja pange oma kohustused ja õigused täpselt kirja ja kui sellega ka kokkulepet ei leia, siis esitage palun kirjalik avaldus juhatuse liikmest tagasiastumiseks.


Vastas Krista Paal.

Vasta