Tööstaazi jätkumine/katkemine ettevõtte üleminekul

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tööstaazi jätkumine/katkemine ettevõtte üleminekul

14 Veebr 2016, 10:13

Tere,
Töötasin ühes ettevõttes 1994a. septembrist kuni 2014 a. oktoobrini (20aastat). 2014a. oktoobris teatati,et pool firmat võetakse üle teise tööandja poolt. Töötajad isiklikult üleminekut/mitteminekut valida ei saanud, oli lihtsalt nimekiri töötajatest, kes lähevad üle teise firmasse, mind võeti üle. Vana firmaga lõpetati leping ja sõlmiti uus leping uue tööandjaga. Töö jätkus samas hoones, põhimõtteliselt sama tööd tehes, koos vanade töökaaslastega. Mõlema firma tegevusvaldkond on sama ja koostööd tehakse siiamaani, lihtsalt rahakotid on erinevad. Jaanuari lõpus sain uuelt tööandjalt koondamisteate majanduslikel põhjustel (töömahu vähenemine).
Minu küsimus on, et kas minu tööstaaz katkest 2014a. okt. kui meid võeti üle teise firmasse? Kas firma on käitunud korrektselt, kui teatas minu koondamisest ette 1 kuu ja maksab nüüd mulle hüvitist ühe kuu keskmise töötasu ulatuses?

Re: Tööstaazi jätkumine/katkemine ettevõtte üleminekul

16 Veebr 2016, 17:19

Töölepinguseadus § 112. Töölepingu kehtivus ettevõtte üleminekul
(1) Töölepingud lähevad muutumatul kujul üle ettevõtte omandajale vastavalt võlaõigusseadusele, kui ettevõte jätkub sama või sarnast majandustegevust.

Teie kirja põhjal saab vastaja järeldada, et tööleping peaks üle minema muutumatul kujul ehk ilma katkemiseta (et oleks võimalik nõuda õiglane koondamishüvitis), aga Teil puudub igasugune võimalus kontrollida, kuidas toimus tegelikult ettevõtte jagunemine. Vastaja soovitab pöörduda Tööinspektsiooni Töövaidluskomisjoni poole oma õiguste kaitsmiseks.


Vastas Jana Kitter.

Vasta