Joogivee varustatusus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Joogivee varustatusus

10 Veebr 2016, 09:24

Tere.
Ajalugu selline, 40 a on muutunud nii äri kliima kui ka riigikord. Kui 40 a on varustanud elanike pumpla valdaja joogiveega ja veetrassid ei ole füüsiliselt dokumenteeritult olnud kellegi omanduses ( Juriidiliste keha ei ole olnud) ning 20 a tagasi liitus sama pumblaga uus juriidiline keha kes ehitas uuded trassid ning liitis uue trassi külge osa 40 a taguse trassi kasutajatest.
Pumpla omanikul ei ole hetkel kohustus elanike veega varustada ja sellepärast soovib pupla sulgeda.
20 a taguse MTÜ üks ospooltest on surnud ( 5 a tagasi) ja nüüd peab vist juriidilise keha likvideerima kui ei leita uusi osanike. MTÜ vastu oli esitatud hagi mille lahendus lõppes 2015 a kevadel.

Küsimus.
Kas tekib kellelgil kohustus elanike veega varustad?
Kui likvideeritav MTÜ annab ( müüb) omavalitsusele trassid üle kas omavalitsusel on kohustus need üle võtta kui talle antakse see võimalus?
Omavalitsusel on piirkonnas olemas nii trassid kui ka pumpla millega likvideeritva MTÜ trasse ja ei kellegi trasse varustada joogiveega ja ühendamine hetkel käib.
Kas omavalitsus saab sundida elanike moodustama uut MTÜ kellega sõlmida vee kasutuse leping?

Re: Joogivee varustatusus

11 Veebr 2016, 16:29

Sundida kedagi moodustama MTÜ-d ei ole võimalik. Mittetulundusühing on isikute vabatahtlik ühendus, mille eesmärgiks või põhitegevuseks ei või olla majandustegevuse kaudu tulu saamine.
Ühisveevärk ja -kanalisatsioon rajatakse kohaliku omavalitsuse volikogu kinnitatud ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni arendamise kava alusel. Kui kohalikul omavalitsusel puudub ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni arendamise kava, võib ühisveevärki ja -kanalisatsiooni rajada detailplaneeringu alusel. Ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni arendamise kava koostatakse vähemalt 12 aastaks. Kava vaadatakse üle vähemalt kord nelja aasta tagant ja vajaduse korral seda korrigeeritakse. Seejuures tuleb kava täiendada nii, et käsitletava perioodi pikkus oleks taas vähemalt 12 aastat, ning ülevaadatud kava uuesti kinnitada. Seega peaksite seoses joogiveega varustamise osas tekkinud probleemide lahendamiseks pöörduma kohaliku omavalitsuse poole ja nõudma, et kinnistute veega varustamine oleks tagatud vastavalt ühisveevärgi- ja kanalisatsiooni seaduses kehtestatud nõuetele. Peate nõudma kohalikult omavalitsuselt seaduse täitmist.


Vastas Vambola Olli.

Re: Joogivee varustatusus

18 Veebr 2016, 13:52

TERE. Tänan.

Vasta