töötutoetusele lisaks veel muud toetused

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

töötutoetusele lisaks veel muud toetused

22 Jaan 2016, 01:12

Tere!

Olen töötu. Minu töötutoetuse maksmise periood on 270 päeva - 13.01.2016 - 08.10.2016
Töötutoetuse päevamäär on - 4.41 EUR.

Kui ma ühes kuus saan kokku natuke üle 132 euro, siis on selge, et sellega ära ei ela. Ühtegi muud lisa sissetulekut mul ei ole. Olen 35 a järjest töötanud koolis õpetajana. Viimasest töökohast tulin ära omal soovil tervislikel põhjustel, kuna süda hakkas streikima. Milliseid toetusi on mul õigus riigilt saada? Kas selline asi ka veel eksisteerib nagu eelpension, äkki oleks mõistlik hoopis eelpensionile jääda?

Olen lahutatud, elan oma majas. Majas elab ka mu eksabikaasa, oleme eraldi leibkonnas ja maja, kus elame, kuulub meile mõlemale mõtteliste osadena, st et pool talle ja pool mulle. Antud maja on ka müügis.
Ka maja ülalpidamine nõuab raha.

Tänades.

Re: töötutoetusele lisaks veel muud toetused

24 Jaan 2016, 18:55

Te peaksite riiklike toetuste saamiseks pöörduma kohaliku omavalitsuse poole. Esmajoones on Teil võimalik ilmselt taotleda toimetulekutoetust. Toimetulekutoetus on riigi rahaline abi puuduses inimestele. Toimetulekutoetust maksab kohalik omavalitsus riigieelarvelistest vahenditest. Puuduse leevendamiseks kasutavad kohalikud omavalitsused vastavalt olukorrale nii sotsiaalteenuseid kui ka muud sotsiaalabi. Toimetulekutoetust makstakse siis, kui kõik muud vaesuse ja puuduse leevendamise abinõud on osutunud ebapiisavaks.
Toimetulekutoetuse arvestamise aluseks on üksi elava isiku või perekonna kõigi liikmete eelmise kuu netosissetulek, jooksval kuul tasumisele kuuluvad eluasemekulud ning kehtestatud toimetulekupiir.
Toimetulekupiiri suuruse kehtestab Riigikogu riigieelarves. Seda arvestatakse üksi elavale inimesele või perekonna esimesele liikmele igaks eelarveaastaks. Perekonna iga alaealise liikme toimetulekupiir on võrdne perekonna esimese liikme toimetulekupiiriga. Perekonna teise ja iga järgmise täisealise liikme toimetulekupiir on 80% perekonna esimese liikme toimetulekupiirist. Toimetulekupiiri kehtestamisel lähtutakse minimaalsetest tarbimiskuludest toidule, riietusele ja jalanõudele ning muudele kaupadele ja teenustele esmavajaduste rahuldamiseks. Vastavalt 2016. aasta riigieelarve seadusele on toimetulekupiir 2016. aastal üksi elavale inimesele või perekonna esimesele liikmele 130 eurot kuus. Ka perekonna iga alaealise liikme toimetulekupiir on 2016. aastal 130 eurot kuus. Perekonna teise ja iga järgmise täisealise liikme toimetulekupiir on 104 eurot kuus.
Isikul, kellel on vanaduspensioni määramiseks nõutav pensionistaaž, on õigus ennetähtaegsele vanaduspensionile kuni kolm aastat enne vanaduspensioniikka jõudmist. Teil on olemas vajalik pensionistaaž. Ennetähtaegse vanaduspensioni taotlemiseks tuleks Teil pöörduda vastava taotlusega Sotsiaalkindlustusameti poole.


Vastas Vambola Olli.

Vasta