Elektrilevi ja võrgulepingu tüüptingimused

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elektrilevi ja võrgulepingu tüüptingimused

09 Mär 2023, 12:14

Tere,
Olen paigaldanud päiksesepaneelid. 11.02.2023 olid lülitatud võrku. Alates 24.02.2023 kehtib võrguleping.
Millal alustavad kehtima Võrgulepingu tüüptingimused, mis on võrgulepingu lahutamatu osa ?

Nüüd sain veebruari kuu eest arve, kus oli lisatud nõue, kuna rikkusin ajavahemikus 11.02.-23.02.2023 Elektrilevi võrgulepingu tüüptingimuse p. 9.20 võrku andmine võrguettevõtjaga kokku leppimata, võrguettevõtjal on õigus esitada 3-kordne kuutasu tootmissuunalise läbilaskevõime ületamise eest.
Aga kuidas saan seda rikkuda, kui minul puudus võrguleping, mida võiksin rikkuda ? Teiseks, kui tüüptingimused on võrgulepingu lahutamatu osa,miks mina pean neid teadma, kui minul puudus Elektrileviga võrguleping ? Kust tuleb selline kohustus, et lepingu puudumisel peab teadma tuleviku lepingu tüüptingimused ?

Kolmandaks. Mis saab elektrienergiaga, mida tootsid minu paneelid ja olid edastatud Elektrilevile ajavahemikus 11.02.2023-23.02.2023. Saan aru seda tasuta sai Elektrilevi.

Re: Elektrilevi ja võrgulepingu tüüptingimused

10 Mär 2023, 09:54

Tere

Tõenäoliselt ei ühendanud päikesepaneele võrku Teie ise vaid seda tegi Elektrilevi või nende volitatud esindaja. Ilmselt koostati ka ühendamise eelselt ja/või ühendamisel sellekohased dokumendid, milles on sätestatud kummagi poole õigused ja kohustused. Millal võrguleping kehtima hakkab, on kirjas lepingus. See ei pruugi tingimata olla lepingu allkirjastamise päev. Samast ajast hakkavad kehtima ka tüüptingimused.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta