Elatis

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks on füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult sisenedes foorumisse id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse vastavale juristile Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta
Postitusi: 12
Liitunud: 26 Juun 2022, 14:17

Elatis

02 Veebr 2023, 12:20

Tere.Olen täielikult töövõimetu.Praegu peab täitur minu 500EUR-st sissetulekust ühe kolmandiku kinni.Kui laps saab täisealiseks kas siis on elatise eelnev võlgnevus võrdsustatud tavavõlgnevusega.Kas rakendub skeem sissetulekust 500EUR-303EUR ja sellest vahest 20 protsenti peetakse kinni. Ette tänades.

Postitusi: 2790
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Elatis

02 Veebr 2023, 20:52

Tere

Käesoleva aasta alguses jõustusid Täitemenetluse seadustiku muudatused, muuhulgas on ka elatisnõude sissenõudmisel mittearestitava sissetuleku suurus sätestatud järgnevalt: Kui sissenõude pööramine võlgniku muule varale ei ole viinud või eeldatavalt ei vii lapse perioodilise elatisnõude täielikule rahuldamisele, võib arestida kuni pool käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud sissetulekust. Kui lapse perioodilise elatisnõude täitmiseks võlgniku sissetulekust arestitav summa jääb alla poole käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud summast, võib arestida kuni ühe kolmandiku võlgniku sissetulekust.
Seega puudutab nüüd säte lapse perioodilist elatisnõuet (jooksvat elatist) ja elatisvõlgnevusele enam ei kohaldu. Millest järeldub, et elatisvõgnevust käsitletakse sarnaselt muude võlgnevustega.


Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta