Eesti Energia lepingu muutmine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks on füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult sisenedes foorumisse id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse vastavale juristile Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 31 Jaan 2023, 13:04

Eesti Energia lepingu muutmine

31 Jaan 2023, 13:21

Tegin peale eelmise aasta kõrgeid bõrsihindu augustis osaühingule fikseeritud hinnaga lepingi telefoni teel Eest Energiaga. Küsisin korduvalt üle, et ega tagasi bõrsihinnale pöördumine ei too kaasa leppetrahve. Vastus oli, et kui energiamüüjat ei vaheta, siis trahvi ei tule. Kui saabus võimalus universaalhinnale üle minna, taheti juba leppetrahvi 3000€ saada. Põhjendus oli, et universaalteenust ei müü Eest energia, vaid Eesti riik??? Ok, leppisin sellega. Nüüd olen juba kaks kuud soovinud ilma leppetrahvita börsi hinnapaketile tagasi minna, nagu telefonis sõlmitud lepingus kokku leppisime (allkirjastatud lepingut ei sõlmitud). Viimane vastus kirjavahetuses oli, et seoses turuolukorra muutusega pean maksma leppetrahvi 3000€. See kõik on minu jaoks ülekohtuselt ebaaus. Mida peaksin tegema?

Postitusi: 2790
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Eesti Energia lepingu muutmine

31 Jaan 2023, 19:54

Tere

Tõenäoliselt olete sõlminud tähtajalise lepingu, mille ennetähtaegne lõpetamine võib tuua kaasa leppetrahvi. Ehkki sõlmisite lepingu telefoni teel, on kindlasti võimalik e-teeninduses näha sõlmitud lepingut ja selle tingimusi.
Kui peale lepinguga tutvumist vajate nõustamist, soovitan konkreetsele olukorrale hinnangu saamiseks pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta