Auto müük

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Auto müük

24 Jaan 2023, 19:09

Tere

Müüsin 3 päeva tagasi oma auto. Minu poolt olid müügikuulutuses kõik teadaolevad vead kirjas (ebaühtlane käimine, rooste ja põlev airbag tuli).
Masinat olen lasknud ilusti töökojas hooldada ja remontida, kus kõik on ka dokumenteeritud.
Täna ehk siis 3 päeva hiljem helistas mulle auto ostja tagasi, et autol on puudu katalüsaator ning vedelikud (õli ja jahutusvedelik) segamini.
Minu juurest läks auto ära täiesti normaalses korras, vahetult enne tehingut ka kontrollitud vedelikega (need oli korras)
Viimane hooldus oli autol detsembri lõpp 2022. Tõendatav, et ei olnud mingit vedelike segu mootoris mitte kunagi. Ja samuti ei olnud seda ka enne ostja ära sõitmist.
Samuti oli kohe kindlasti mu autol all katalüsaator. Taaskord tõestatav, sest töökojas vahetati summutisukad ning kontrolliti kogu väljalaske süsteem üle. Ühtegi puudust ei olnud.

Täna nõuab ostja, et ma ostaksin auto tagasi väidetavate varjatud puuduste pärast. Puuduv katalüsaator ja segamini vedelikud.
Minu jaoks näib asi väga pahatahtlikuna hetkel. Kus katalüsaator on tühjaks varastatud ostja poolt ja nüüd püüab noormees kohtuga ähvardades sundida mind mitte tervikliku masinat tagasi ostma. Autot, mida ta on ilmselgelt ise rüüstanud.

Kas ja kuidas saan mina ennast kaitsta?

Lugupidamisega
Aitäh

Re: Auto müük

25 Jaan 2023, 19:56

Tere

Varjatud puudusi peab saama tõendada, et oleks alust nende alusel nõuet esitada. Kuivõrd müügikuulutuses olid puudused loetletud ja kui ka nimetatud remonditöökodade aktidega või muude dokumentidega on tõendatud, et autol väidetavaid puudusi selle üle andmisel ei esinenud, ei saa olla ostjal ka vastavat nõuet. Kui aga ostja siiski jääb oma väidete juurde, soovitan pöörduda oma õiguste kaitseks individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes selleks veebilehel https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta