Hooneregitrisse jäänud esitamata

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Sept 2021, 12:57

Hooneregitrisse jäänud esitamata

13 Sept 2021, 13:04

Tere,

Mingil põhjusel on omandiõiguse tunnistus jäänud dokumendi tõestanud notaril Hooneregistrisse edastamata. Koostatud dokument 2001 aastal ning notar on tegevuse lõpetanud. Kui kodanik X soovib kinnisturaamatus näha ainult oma enda nime, kuidas edasi toimida?

Postitusi: 2475
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Hooneregitrisse jäänud esitamata

13 Sept 2021, 16:27

Tere

Teie küsimusest võib mõista, et tehing kinnisasjaga on notariaalselt vormistatud, ent vastav kanne on tegemata. Sel juhul tuleb Teil esitada kinnistamisavaldus, mida saab teha elektrooniliselt. Digitaalselt allkirjastatav kinnistamisavaldus tuleb koostada ja esitada kinnistusosakonnale kinnistuportaali (https://www.rik.ee/et/kinnistuportaal) kaudu. Avaldusele lisatakse asjaõiguse omandamist tõendav dokument (vormikohane käsutustehing) ja andmed, mis võimaldavad kontrollida riigilõivu tasumist. Riigilõivu arvutamisel on aluseks riigilõivuseadus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Postitusi: 2
Liitunud: 13 Sept 2021, 12:57

Re: Hooneregitrisse jäänud esitamata

15 Mai 2022, 17:08

Tere,
Tänan vastuse eest.
Nüüd kerkinud esile uued küsimused.
On kinnistu kuhu kuuluvad 2 nelja korteriga elamut ja mitmeid kõrvalhooneid. Riik on loonud KÜ.
Üks korter on müüdud ja uued omanikud. Nüüd on uued omanikud väga negatiivsed teise elanike suhtes. On maapiirkond ja on võimalus ka väike aiamaa pidamise võimalus ning muid võimalusi. Nüüd soovib see uus oma maatükki .Kuidas see mõõtmine, jagamine käib jne...Korteri mõttelist osa välja mõõta? Näit selline nr 419/3401 mõttelist osa kinnistust.
Või kuidas käituda sellises olukorras, kus soovitakse igal võimalusel ehitada mingeid kõrvalhooneid maja juurde , ja ei küsita teiste arvamust. Ei soovita koos tegeleda maja hooldusega, muru niitmisega. Paigaldatud seinale soojuspump ja ei konsulteeritud naabritega. Täiesti nagu ainuomanik .Kuidas selliseid korrale kutsuda.

Postitusi: 2475
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Hooneregitrisse jäänud esitamata

16 Mai 2022, 20:33

Tere

Korteriühistu puhul kuuluvad korteriomanike ainuomandisse vaid korterid. Kõike muud käsitletakse kaasomandina. Kaasomanikel on õigus ühist asja kastutada vaid teiste nõusolekul. See kehtib ka maakasutuse kohta. Soovitav on leppida kokku kaasomandi kasutamise kord ja pidada sealjuures silmas kõigi kaasomanike õigusi ja huve.
Kui keegi kaasomanikest käitub teise suhtes pahauskselt ning kahjustab teiste korteriomanike huve, saab sellise tegevuse lõpetamist nõuda, vajadusel ka kohtusse pöördudes.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta