Väärteomenetlus ja liikluskahju hüvitamine

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Veebr 2021, 12:39

Väärteomenetlus ja liikluskahju hüvitamine

10 Veebr 2021, 11:22

Tere!

Kui liiklusõnnetuse põhjustanud juht põgenes sündmuskohalt aga tema auto numbrimärk jäi maha, kas siis on võimalik variant, et menetlus lõpeb siiski ilma teise poole süüd tõestamata?
Auto omanik on ära tõestanud, et tema polnud õnnetuse hetkel roolis ja praeguseks pole suudetud välja selgitada, kes auto omaniku loata võttis ja sellega õnnetuse põhjustas.
Kuna teise poole kindlustusandja on nõus minu auto remontima kuid tal on õigus hiljem remondiraha minu käest tagasi nõuda, siis püüan aru saada, kas sellise õnnetusjuhtumi puhul kui auto omanik ise roolis polnud kuid politsei on selle kinnitanud, et konkreetse autoga õnnetus põhjustati aga reaalselt roolis olnud juhti ei suudeta kindlaks teha võib lõppeda menetlus nii, et keegi süüdi ei jää? Või jääb auto omanik auto eest vastutavana ikkagi süüdi ja tema kindlustus on siiski kohustatud minu auto remondi tasuma olenemata sellest kas juht suudetakse kindlaks teha?

Aitäh!

Postitusi: 1888
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Väärteomenetlus ja liikluskahju hüvitamine

17 Veebr 2021, 19:49

Tere

Liikluskindlustuse seaduse kohaselt on kindlustusjuhtum kolmandale isikule kahju tekitamine juhul, kui samal ajal esinevad järgmised tingimused:
1) kahju on tekitatud sõidukiga, mille suhtes kehtib käesolevast seadusest või sõiduki põhiasukoha riigi õigusaktist tulenev kindlustuskohustus;
2) kahju on tekitatud sõiduki liikluses käitamisele iseloomuliku riski realiseerumisega ja esineb põhjuslik seos sõiduki liikumise või paiknemise ning tekitatud kahju vahel;
3) kahju on tekitatud teel või muul sõidukite tavapäraseks liikluseks kasutataval alal.
Liikluskindlustuse seadusest ei nähtu tagasinõude võimalust kahju kannatanu vastu. Küll aga võib olla nõue kahju põhjustaja vastu. Kui sõiduk jääb tuvastamata, hüvitab kahjud liikluskindlustuse fond.


Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta