Eraisiku pankrot

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Eraisiku pankrot

22 Juul 2021, 15:39

Tere, mul on tekkinud suured võlad mis on juba aastaid olnud, seoses sellega,et pole korralikku töökohta olnud ja pikalt ka koolis käinud. Sooviksin välja kuulutada eraisiku pankroti ja alustada puhtalt lehelt. Aga ma elan praegu enamus aja Soomes ja võlad on nii Soomes kui Eestis. Kui ma Eestis kuulutan välja pankroti siis kas see kehtib ka Soomes või pean mõlemas riigis selle esitama? Teiseks kohtule on vaja nimekirja võlgadest, kas sinna lisan siis kõik võlad, nii Eestis kui Soomes? Ja kolmandaks kas pankrot kujutab mingeid teatuid piiranguid või ebamugavusi ka tulevikus? Tänud!

Re: Eraisiku pankrot

26 Juul 2021, 08:56

Tere!

Füüsilise isiku pankrotiavaldus esitatakse sellele maakohtule, kelle tööpiirkonnas Te elate (kohtute kontaktandmed on kättesaadavad http://www.kohus.ee/kontaktandmed). Pankrotiavalduses peate põhjendama/selgitama milles seisneb Teie maksejõuetus. Avaldusele peate lisama selgituse maksejõuetuse põhjuste kohta. Samuti tuleb lisada nimekiri enda poolt täitmata kohustustest (võlanimekiri), kus märgitakse isik, kellele võlgnetakse, nimi, elu- või asukoht ja nõude suurus. Lisaks eeltoodule tuleb võlanimekirjas märkida ka andmed Teie vara kohta. Mõlematele lisadele tuleb Teil allkiri lisada. Pankrotiavaldusele ja selle lisadele ei ole kehtestatud kindlaid vorminõuded, avaldused ja lisad saab koostada vabas vormis. Riigilõiv võlgniku pankrotiavalduselt on 10 eurot. Meie töötame Eesti õigusruumis, seega Soome küsimuste puhul soovitan pöörduda Soome juristi poole.

Lisaküsimuste korral palun valige endale sobiv konsultatsiooniaeg ja viis siit: https://hugo.legal/broneeri või helistades numbril: 6 880 400

Juhul, kui teie sissetulek on kuni 1200 bruto või lastega seotud küsimuses kuni 1700 bruto, siis on kaks tundi õigusabi tasuta (tasuda tuleb üksnes 5 eurot omaosalustasu).

Lugupidamisega,

Nastasja Musienko

Vasta