Kirje krediidiinfos

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kirje krediidiinfos

24 Nov 2020, 11:56

Tere,

Olen alustanud 2012 aastas füüsilise isiku pankroti. Kohtumäärus jõustus osaliselt Riigikohtu 13.10.2014 lahendiga. Eelmise aasta septembris esitasin kohtule avalduse kohustustest vabastamiseks ja lõpetada kohustustest vabastamise menetlus. Kohtuotsus jóustus 21.10.2019.

Peale seda tegin avalduse SEB ja Swedbanki et nad kustutaks kirje krediidiinfos (https://www.minucreditinfo.ee/).

Mólemad pangad täitsid minu palve, kuid kirje on ikka olemas staatusega: "Lõpetatud maksehäired", s.t. järgmise 5 aasta jooksul mul pole võimalust taotleda ühtegi laenu või krediidi kaardi.

Kas on see seaduslik käitumine? Kas peab krediidiinfo portaal kustutama täielikult vólgnevused minu kohta peale kohustustest vabastamise otsuste jóustumist?

Re: Kirje krediidiinfos

30 Nov 2020, 21:40

Tere

Kohustustest vabastamine kohustustest vabastamise menetluses lõpetab Teie maksehäire ehk on võrdsustatud võlgnevuse tasumisega. Pärast maksehäire lõpetamist (ehk võlgnevuse täielikku tasumist) on Ametlikku Maksehäireregistrisse sisestatud info nähtav veel kuni 3 aastat. Vaid võlgnevuse staatus peab olema lõpetatud ja see saab olla nähtav vaid piiratud isikute ringile.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta