Füüsilise isiku pankrott ja varad.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Aug 2020, 13:37

Füüsilise isiku pankrott ja varad.

21 Aug 2020, 13:45

Kolm kuud enne füüsilise isiku pankroti avalduse esitamist, müüsin oma korteri, kas seda tehingut saab tagasi pöörata. Vähemalt pankrotihaldur väitad nõnda. Palun selgitage mulle.

Postitusi: 2053
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Füüsilise isiku pankrott ja varad.

27 Aug 2020, 13:30

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Kohus tunnistab kehtetuks tehingu, mis oli tehtud ühe aasta jooksul enne ajutise halduri nimetamist, kui teine pool teadis või pidi teadma, et tehinguga kahjustatakse võlausaldajate huve. Enne nimetatud tähtaja algust, kui tehing tehti kolme aasta jooksul enne ajutise halduri nimetamist ja võlgnik kahjustas tehinguga teadlikult võlausaldajate huve ning tehingu teine pool teadis või pidi teadma, et võlgnik kahjustas sellega võlausaldajate huve ja viie aasta jooksul enne ajutise halduri nimetamist, kui võlgnik tehinguga teadlikult kahjustas võlausaldaja huve ja tehingu teine pool oli tema lähikondne, kes sellest teadis või pidi teadma.
Võlgniku lähikondse puhul eeldatakse, et ta teadis, et võlgnik kahjustas tehinguga teadlikult võlausaldajate huve. Seega võib pankrotihalduril olla õigus.


Lugupidamisega
Tiina Mölder
jurist

Postitusi: 2
Liitunud: 21 Aug 2020, 13:37

Re: Füüsilise isiku pankrott ja varad.

27 Aug 2020, 16:27

Aitäh, vastus on arusaada.
Nüüd veel küsimus selle teema kohta. Kui teine pool ei teadnud, et ta ostab kinnisvara inimeselt kellel on probleemid võlgadega.
Lugesin pankrotiseadusest ja ka Teie vastusest, kui teine pool teadis või PIDI teadma, et kahjustab oma tehinguga võlausaldajate huve, jälle küsimus teine pool ei teadnud, kas siis ikka pööratakse tehing tagasi?
Lugupidamisega Väino Esner

Postitusi: 2053
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Füüsilise isiku pankrott ja varad.

28 Aug 2020, 13:27

Tere

Lisaks sellele, et teine pool teadis või pidi teadma tehingu tagasipööramise võimalikkuse eeldusena, tuleb arvesse võtta ka Teie seost tehingu teise poolega. Teadmist või teadma pidamist eeldatakse, kui teiseks pooleks oli teie lähikondne. Tulenevalt pankrotiseadusest on füüsilisest isikust võlgniku lähikondsed:
1) võlgniku abikaasa, isegi kui abielu on sõlmitud pärast tagasivõidetava tehingu tegemist, samuti endine abikaasa, kui abielu on lahutatud aasta jooksul enne selle tehingu tegemist;
2) isik, kellel on võlgnikuga ühine majapidamine või kellel oli võlgnikuga ühine majapidamine viimase aasta jooksul enne tagasivõidetavat tehingut;
3) võlgniku ülenejad ja alanejad sugulased ja nende abikaasad;
4) võlgniku õde, vend ja nende alanejad sugulased ja abikaasad;
5) võlgniku abikaasa ülenejad ja alanejad sugulased, abikaasa õde ja vend.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta