Kas alustada eraisiku pankrotimenetlust?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kas alustada eraisiku pankrotimenetlust?

23 Apr 2020, 12:51

Tere
Olen suure probleemi ees ja ei oska edasi minna. Tegelesin pea aasta ebaõnnestunult ettevõtlusega ja sealt tekkisid tõsised kohustused. Kohustusi on ka varasemast laenust ning elatisraha võlgnevus. Minu hetke ainuke sissetulek on 100% töövõimetustoetus, millest kohtutäitur samuti osa ära võtab. Kuna endal mingit vara ei ole peale isiklike riiete ja vana arvuti siis elan üürikorteris. Taotlesin ka toimetulekutoetust aga ka selle summa arestis kohtutäitur. Seega saan iga kuu 290 eur kätte ning sellest pean maksma üüri (125 eur), kommunaalmaksed (90 eur) ning sidekulud (25 eur), seega jääb hetke seisuga toidu ja ravimite raha 75 eur. Hetke seisuga on lootust tööd leida samuti väga olematu (elan Viljandis ja olen 50 aastane). Kui ka leiaks kusagilt mujalt tööd siis kolimiseks raha ikkagi ei ole. Praegu olen surnud seisus ja ei kujuta ette kuidas edasi minna.

Re: Kas alustada eraisiku pankrotimenetlust?

29 Apr 2020, 10:28

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Teie olukorras saab soovitada esmalt pöördumist võlanõustamisteenusele. Võlanõustamise eesmärk on abistada isikut tema varalise olukorra kindlakstegemisel, võlausaldajaga läbirääkimiste pidamisel ja nõuete rahuldamisel, vältida uute võlgnevuste tekkimist toimetulekuvõime parandamisega ning lahendada muid võlgnevusega seotud probleeme. Kas on vajalik pankrotimenetluse või mõne muu menetluse alustamine, saab välja selgitada ja otsustada võlanõustamise käigus. Teie elukohapiirkonnas osutatakse võlanõustamist töötuna/tööotsijana registreerunud inimestele läbi Töötukassa; puuetega inimestele EPIKojast ja õigustatuse korral on võimalik kohalikult omavalitsuselt taotleda toetust võlanõustamisteenuse eest tasumiseks. Rohkem informatsiooni teenusest Viljandis saab lugeda http://www.viljandi.ee/volanoustamisteenus


Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta