Penkrotimenetlus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 25 Okt 2019, 10:25

Penkrotimenetlus

25 Okt 2019, 10:40

Tere

Isikul puudub vara. Netosissetulek ca 800€ + sõidukompensatsioon 100€ + lastetoetus 2 lapse eest. Kohtutäitur on arestinud nii sissetuleku kui pangakonto ja isikule on võimaldatud elamiseks 900€ kuus. Täitur saab seega arestida ca 200€ kuus võlast, mis koos intressidega küündib 40 000 euroni. (Võlanõuded tulenevad ettevõtte käendamisest).
Kas sellisel juhul on mõistlik avaldus kohtule esitada või kuna mingisugune maksejõudlus on olemas, siis ei võeta asja menetlusse või tõenäoliselt jäetakse peale menetlusprotsesse kohustustest ikkagi vabastamata?

Lugupidamisega,

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Penkrotimenetlus

30 Okt 2019, 19:50

Tere

Teie küsimusest võib järeldada, et kaalute eraisiku pankroti algatamist. Eraisiku pankrot tähendab olukorda, kus võlgnik kuulutatakse kohtupoolse otsusega maksejõuetuks. Maksejõuetuseks loetakse seda, kui võlgnik ei suuda oma võlgnevusi tasuda ja selline majanduslik olukord ei ole ajutine. Pankrotiga jääte ilma oma varast, seejuures riskite ka väärtuslikuma vallasvara kaotamisega, olenevalt oma võlgnevuste suurusest. Kogu rahalist olukorda kontrollitakse väga põhjalikult isegi järgnevatel aastatel, kontrollimaks, et võlgnik poleks varasid kõrvale pannud või kuidagi varjanud midagi. Samuti võidakse järgnevaks paariks aastaks kehtestada ärikeeld. Elatusmiinimumist rohkem teenitud raha tuleb loovutada võlausaldajatele seni, kuni võlgnevused on kaetud, seega tuleb kogu aeg elada kasinalt.
Pankrotimenetlus võib olla ka üsna kulukas, rääkimata asjaolust, et pankrotimenetlusega kaotatakse põhimõtteliselt kogu oma vara.
Enne pankrotiavalduse esitamist rääkige võlausaldajaga – ehk suudate leida kuldse kesktee maksegraafiku sõlmimiseks.
Kaaluge hüpoteeklaene – kui on kinnisvara, mis ei ole juba hüpoteegiga koormatud, võid kaaluda hüpoteeklaenu võtmist. See variant sobib siis, kui on ka stabiilne sissetulek, mis võimaldab laenumakseid tasuda. Pöörduge võlanõustaja poole – professionaalsed võlanõustajad aitavad teha selgeks, kuidas saaks võlgnevustega tegeleda ning milliseid väljapääse on olemas. Üheskoos võlanõustajaga võib avastada, et probleemi lahendamine ei olegi nii keeruline kui tundus. Üheks võimalikuks ja vähem koormavaks meetmeks on ka võlgade ümberkujundamise avalduse esitamine kohtule.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta