võlgadest vabastamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Mär 2018, 15:16

võlgadest vabastamine

02 Nov 2018, 22:48

Tere!
Minu pankrotimenetluse järgne võlgadest vabastamise menetlus on kestnud 3 aastat, seega on pankroti väljakuulutamisest möödas 5 aastat. Küsimus oleks, et kas nüüd vastuvõetud seadusemuudatus võlgade aegumise kohta puudutab ka minusuguseid inimesi?
Jään tänuga vastust ootama.

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: võlgadest vabastamine

08 Nov 2018, 12:18

Tere,

Seadusemuudatusega tegemist ei ole vaid Riigikohus on andnud seadusele uue tõlgenduse. Riigikohtu otsus muutis senist maksuvõlgade sissenõudmise korda, mille järgi maksuvõla sundtäitmine ehk võla väljanõudmine oli sisuliselt aegumatu. Riigikohus tõi oktoobris tehtud määrusega uue aegumisperioodi alguskuupäeva oluliselt varasemaks. Uue korra järgi muutub sundtäitmisel olev maksuvõlg aegunuks viie aasta möödudes arvestatuna täitemenetluse alustamise aastale järgneva aasta 1. jaanuarist.
Seejuures tuleb aga arvestada ka aegumise peatumist ja katkemist. Aegumine katkeb ja algab uuesti kohustatud isiku poolt nõude tunnustamisega. Nõude tunnustamine võib seisneda õigustatud isikule võlgnetava osalises tasumises, intresside maksmises, tagatise andmises või muus teos. Aegumine peatub õigustatud isiku poolt hagi esitamisega nõude rahuldamiseks või tunnustamiseks. Hagi esitamisega on võrdsustatud nõude esitamine pankrotimenetluses ja võlgniku saneerimisavalduse või võlgade ümberkujundamise avalduse esitamine. Aega, mille kestel aegumine oli peatunud, ei arvestata aegumistähtaja hulka.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta