pankrotimenetlus ja nõuete tunnistamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

pankrotimenetlus ja nõuete tunnistamine

13 Okt 2018, 11:45

Tere.Tegin kohtule pankrotiavalduse ja määrati ajutine haldur ja istungi kuupäev.Võla nimekirjas nii kohtule kui ka ajutisele haldurile esitasin ainult täitevmenetluses olevad võlad.Inkassofirmades on võlad mis on osaliselt täitevmenetlusega kaetud,aegunud ja osaliselt võla ostult topelt kahes inkassos ja seoses sellega puudub ülevaade tegelikust seisust.Seega esitasin mulle teadaolevaid võlgu.Siit minu küsimused 1.Kas olen nüüd kohtu silmis oma kohustuste varjaja?2.Kas pankrotimenetluses nõuete esitamisel-kaitsmisel välistatakse aegunud võlad automaatselt või pean ise neid kuidagi eraldi veel aegunuks laskma tunnistada või jälgib seda haldur kuna ta ju esindab ka minu huve koos võlausaldajate omaga?

Re: pankrotimenetlus ja nõuete tunnistamine

20 Okt 2018, 10:58

Tere,

Võlgnik on pankrotimenetluses tõepoolest kohustatud andma teavet nii oma varade kui kohustuste kohta. Samuti võib kohus lasta võlgnikul vandega kinnitada, et esitatud andmed on talle teadaolevalt õiged. Seega soovitan teha asjaolud enda jaoks võimalikult selgeks, et kohtule tõesed andmed esitada.
Aegumine ei kohaldu kunagi iseenesest. Aegumine sisuliselt ei tähenda, et võlausaldajal ei ole õigust võlga sisse nõuda, vaid võlgnikul on õigus kohustuse täitmisest keelduda selle aegumise tõttu, esitades nõudele aegumise vastuväite.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta