pankrotimenetlus ja nõuete tunnistamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 7
Liitunud: 30 Mai 2015, 18:10

pankrotimenetlus ja nõuete tunnistamine

13 Okt 2018, 11:45

Tere.Tegin kohtule pankrotiavalduse ja määrati ajutine haldur ja istungi kuupäev.Võla nimekirjas nii kohtule kui ka ajutisele haldurile esitasin ainult täitevmenetluses olevad võlad.Inkassofirmades on võlad mis on osaliselt täitevmenetlusega kaetud,aegunud ja osaliselt võla ostult topelt kahes inkassos ja seoses sellega puudub ülevaade tegelikust seisust.Seega esitasin mulle teadaolevaid võlgu.Siit minu küsimused 1.Kas olen nüüd kohtu silmis oma kohustuste varjaja?2.Kas pankrotimenetluses nõuete esitamisel-kaitsmisel välistatakse aegunud võlad automaatselt või pean ise neid kuidagi eraldi veel aegunuks laskma tunnistada või jälgib seda haldur kuna ta ju esindab ka minu huve koos võlausaldajate omaga?

Postitusi: 1719
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: pankrotimenetlus ja nõuete tunnistamine

20 Okt 2018, 10:58

Tere,

Võlgnik on pankrotimenetluses tõepoolest kohustatud andma teavet nii oma varade kui kohustuste kohta. Samuti võib kohus lasta võlgnikul vandega kinnitada, et esitatud andmed on talle teadaolevalt õiged. Seega soovitan teha asjaolud enda jaoks võimalikult selgeks, et kohtule tõesed andmed esitada.
Aegumine ei kohaldu kunagi iseenesest. Aegumine sisuliselt ei tähenda, et võlausaldajal ei ole õigust võlga sisse nõuda, vaid võlgnikul on õigus kohustuse täitmisest keelduda selle aegumise tõttu, esitades nõudele aegumise vastuväite.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta