pankroti võlgadest vabastamise menetlus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

pankroti võlgadest vabastamise menetlus

03 Apr 2018, 15:24

Mul käib hetkel võlgadest vabastamise menetlus.Veebruaris saatis usaldusisik nõude töötukassale minu töövõimetus toetusest kinnipidamiseks 20 protsenti kehtib praegugi.Minu arust ei ole see pankrotiseaduse paragraaf 173 loetletud üleantavate summade loetelus,samuti on öeldud kohtumääruses,et kinni ei tohi pidada tööövõimetus toetusest.Sooviksin teada kas usaldusisik käitus seaduslikult.Lugupidamisega

Re: pankroti võlgadest vabastamise menetlus

05 Apr 2018, 10:22

Tere,

Olete õigesti mõistnud, et tegemist on mittearestitava sissetulekuga. Sama kinnitab ka kohtumäärus. TMS § 132 lõiget 12 ei saa kohaldada TMS §-s 131 loetletud mittearestitavatele sissetulekutele.
Aasta algul peale seadusemuudatuse jõustumist oli uute sätete tõlgendamisega probleeme. Nüüd on justiitsminister andnud selgitused sätete tõlgendamiseks, edastanud need ka Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Kojale ning tema selgitused ühtivad eelkirjutatuga. Seega ei ole usaldusisik käitunud õigesti ning ta peaks enamsaadu Teile tagastama.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: pankroti võlgadest vabastamise menetlus

06 Mär 2019, 20:16

Tere,

Mul on selline mure kuidas täita taotlus vabastada mind pankrotimenetluses täitmata jäänud kohustustest ning menetlus lõpetada? Vaja saata kohtule taotlus

Re: pankroti võlgadest vabastamise menetlus

13 Mär 2019, 16:13

Tere

Võlgniku kohustustest vabastamise otsustab kohus võlgniku avalduse alusel. Kohustustest vabastamise menetluse kohta saab rohkem informatsiooni juristaitab.ee veebilehel KKK (korduma kippuvad küsimused) jaotisest https://v1.juristaitab.ee/et/soovin-end ... -menetluse
Kui aga vajate abi konkreetse dokumendi koostamisel, soovitan registreeruda samal veebilehel kohtumisega õigusnõustamisele või veebinõustamisele. Foorumi keskkonnas kahjuks dokumente koostada ei saa.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta