sissetulek, millele ei pöörata sissenõuet

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Veebr 2018, 15:23

sissetulek, millele ei pöörata sissenõuet

05 Veebr 2018, 15:42

Tere!
Kas pankrotimenetluse ja võlgadest vabastamise menetluse jooksul reguleerib võlgnikule jäävat miinimumi ainult Pankrotiseadus või ka Täitemenetlusseadus? Varemalt võis pankrotihaldur Ly Müürsoo vastustest välja lugeda, et Pankrotiseaduse § 173(5) "Võlgnik ei pea usaldusisikule üle andma tulu, millele seadusest tulenevalt ei saa pöörata sissenõuet" viitab TMSile, mis kohustab võlgnikule jätma miinimumpalga 500€, lisaks 1/3 lapse eest. Sellest ülejääva sissetuleku peab võlgnik usaldusisikule kandma, millest viimane kannab tagasi 25%.
Kas vahepeal on toimunud mingi seadusemuudatus, et "juristaitab" keskkonnas on kahesugused vastused?

Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: sissetulek, millele ei pöörata sissenõuet

12 Veebr 2018, 22:41

Tere,

Seadusandluses on tõepoolest toimunud teatavad muudatused. 09 jaanuaril 2018 jõustus Täitemenetluse seadustiku (TSM) muudatus, mille § 132 lg 12 sätestab, et kui sissenõude pööramine võlgniku muule varale ei ole viinud või eeldatavalt ei vii nõude täielikule rahuldamisele, võib arestida kuni 20 protsenti käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud sissetulekust. Sissetulekut ei arestita, kui see jääb alla kehtestatud toimetulekupiiri. Sissetulekut ei arestita ka juhul, kui see ei ületa ühe kuu eest ettenähtud palga alammäära suurust või vastavat osa nädala või päeva sissetulekust.
Teisisõnu tähendab see, et kui isiku sissetulek on näiteks 500 eurot, siis saab sellest kinni pidada kuni 20%, s.o maksimaalselt 100 eurot ja seda üksnes olukorras kus võlgnikul ei ole muud vara, mille arvelt sissenõuet rahuldada!

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta