pankrotimenetluse ajal ôppimine välismaal

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

pankrotimenetluse ajal ôppimine välismaal

12 Apr 2017, 13:32

Tere.
Olen enda suhtes lasknud välja kuulutada pankroti. See on jôustunud. Alates 1.septembrist 2017 sain ôppekoha Saksamaal. Mulle hakatakse maksma ka ôppetoetust. See on ligi 1000 eurot neto kuus.
Asun kolmeks aastaks elama Saksamaale. Olen sôlminud ka kirjaliku eellepingu üürikorteri omamiseks (500 eurot neto kuus).
Maha, oma ôppetoetusest, pean arvestama ka haigekassa, mis ise maksta tuleks (see on kuskil 160 eurot).
Minu küsimus on, et kui olen sisse kirjutatud Saksamaal sellel ajal, mil ôpin, kas minu suhtes kohalduvad Saksamaa elatusmiinimumi piirid vôi kuidas siis toimetulekumiinimumi arvestatakse? Kuidas käitub seadus ôppetoetuse suhtes?
Ette tänades

Re: pankrotimenetluse ajal ôppimine välismaal

18 Apr 2017, 15:23

Tere,

Igal riigil oma seadusandlus ning iga riigi juristid annavad õigusabi oma riigi seadusandluse alusel. Seega eesti jurist saab Teid nõustada vaid Eestis kehtiva seadusandluse osas ning Saksamaa Liiduvabariigi seaduste kohta tuleb Teil Saksmaal nõu küsida. Eesti Vabariigi kodanikuna olete Te kohustatud täitma kohustusi, mis on Teile seatud pankrotilahendiga ja täitemenetluseaga.

Vastas Lia Niitaru

Vasta