pankrotihalduri tasu

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

pankrotihalduri tasu

07 Mär 2017, 08:07

Tere,
mul küsimus pankrotihalduri tasude osas!! Nimelt olen oma varade müügist saanud võlad 0 (nulli), ja sealt ka minu arvestuste kohaselt jääb mulle jääk raha. Alustades pankrotimenetlust olen maksnus 700 euri pankrotihalduri tasu??? Kas vara müügist on pankrotihalduril õigus veel lisa tasu nõuda???

Re: pankrotihalduri tasu

08 Mär 2017, 12:46

Pankrotiseadus eristab ajutise pankrotihalduri tasu ja pankrotihalduri tasu.

PankrS § 23 lg 1 kohaselt on ajutisel pankrotihalduril õigus saada oma ülesannete täitmise eest, mille suuruse määrab kohus, samuti nõuda oma ülesannete täitmiseks tehtud vajalike kulutuste hüvitamist.

See tasu ja hüvitatavate kulutuste summa määratakse kindlaks määruses, millega kohus kuulutab välja pankroti ja mis küsija puhul oli ilmselt 700 eurot.

Pankrotimenetluse lõppedes kinnitab kohus pankrotihalduri tasu.

PankrS § 65 lg 1 kohaselt on halduril õigus saada tasu oma ülesannete täitmise eest.

PankrS § 65 lg 2 kohaselt arvestatakse halduri tasu pankrotivara müügist ja tagasivõitmisest, samuti halduri muu tegevuse tulemusena pankrotivarasse laekunud ja pankrotivara hulka arvestatud rahast lähtudes.

Pankrotihalduri tasu määrad on kirjas Pankrotiseaduse § 65 (1).

Seega sõltub pankrotihalduri tasu suurus pankrotivara suurusest ja pankrotihalduri tasu makstakse pankrotihaldurile lisaks ajutise pankrotihalduri tasuna saadud summale.


Vastas Ly Müürsoo.

Vasta