Inkassonõue...

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 12
Liitunud: 25 Apr 2013, 11:43

Inkassonõue...

06 Jaan 2015, 11:46

Kuidas ja mis moodi vabaneda inkassonõudest, kui see on juba üle kolme aasta vanune ja tänu sellele nõudele on probleeme töökoha saamisel?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Inkassonõue...

07 Jaan 2015, 18:50

Teie vastu suunatud inkassonõue on aegunud ja Teil on õigus keelduda võla tasumisest.
Tsiviilseadustiku üldosa seaduse (TsÜS) § 142 lg1 sätestab, et õigus nõuda teiselt isikult teo tegemist või sellest hoidumist (nõue) aegub seaduses sätestatud tähtaja (aegumistähtaeg) jooksul. Pärast nõude aegumist võib kohustatud isik keelduda oma kohustuse täitmisest.
Kui Teil on tegemist tavalise võlanõudega, siis on nõude aegumise tähtaeg on kolm aastat, kui Te ei ole tahtlikult kõrvale hoidnud võla tasumisest. Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat (TsÜS § 146 lg 1). Aegumistähtaeg algab nõude sissenõutavaks muutumisega. Inkassofirmat aga sundida loobuma Teie vastu suunatud nõudest on raske. Te võite pöörduda kirjaga inkassofirma poole ja selgitada, et nõue on aegunud ja nende tegevus tekitab Teile kahju. Ühtlasi taotlege, et inkassofirma loobuks Teie vastu suunatud nõudest kuna kohtusse hagi esitamisel tõenäoliselt jääb nende nõue rahuldamata.


Vastas Vambola Olli.

Vasta