Eraisiku Pankrot

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Eraisiku Pankrot

22 Aug 2013, 17:11

Tere,
Aastal 2008 juunis kuulutati mind kohtu poolt pankroti. See on enam kui viis aastat tagasi. Pankroti avaldusega samaaegselt sai esitatud ka võlgadest vabastamise avaldus. Pankrotiga seati mulle elukohast lahkumise keeld ja ärikeeld. Pankrotimenetlust ei ole kohtu poolt lõpetatud ja kohtu kutset ei ole saanud.
Minu küsimused:
1. Kas keelud, mis seati, on nüüd maas? 2. Kas ma pean veel mingisuguseid avaldusi-seletusi kirjutama seoses võlgadest vabastamisega?

Ette tänades,
A

Re: Eraisiku Pankrot

29 Aug 2013, 23:41

Tere,

Pankrotiseaduse § 175 lg 1 kohaselt, pärast viie aasta möödumist võlgniku kohustustest vabastamise menetluse algatamisest otsustab kohus võlgniku taotlusel tema pankrotimenetluses täitmata jäänud kohustustest vabastamise, tehes selle kohta määruse. St kohtule tuleb võlgnikul esitada vastav taotlus (vt täiendavalt pankrotiseaduse § 175, 176 – otsustamine, tagajärjed).
Kuna küsimusest ei tulene täpsemaid asjaolusid, samuti ei ole võimalik tutvuda kohtumäärustega, siis on küsijal endal võimalik tutvuda täiendava asjakohase regulatsiooniga siin: https://www.riigiteataja.ee/akt/129062011014?leiaKehtiv . Ärikeeld § 91, elukohast lahkumise keeld § 88 (üldjuhul kehtivad keelud pankrotimenetluse lõppemiseni , aga vt määruseid); kohustustest vabastamise menetluse osas: pankrotiseadus § 169 ja järgnevad.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta