Kohustustest vabastamise menetlus ja OÜ asutamine või FIE-ks registreerimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohustustest vabastamise menetlus ja OÜ asutamine või FIE-ks registreerimine

15 Mär 2023, 20:28

Tere,
Mul on käimas kohustustest vabastamise menetlus ja soovin luua OÜ .Kas see on võimalik? Pean menetluse käigus käima tööl(teenima tulu ) või siis olema töötukassas arvel (otsima tööd) ....Kui saan luua OÜ ja olla iseendale tööandja siis justkui oleks see nõue täidetud? Kui ma nt maksan endale eesti keskmist palka siis saadud palgast teeb usaldusisik kanded kuhu vaja ja see raha mis ettevõtte kontol liigub ,see on täiesti eraldi maailm või saan ma millesti väga valesti aru? Kas kohustustest vabastamise protsessi käigus saab FIE-ks registreerida ja kuidas sellisel juhul toimuvad kanded ja arvestust pidada?

Re: Kohustustest vabastamise menetlus ja OÜ asutamine või FIE-ks registreerimine

16 Mär 2023, 22:30

Tere

Võlgniku õigused ja kohustused on toodud ära kohtumääruses. Kui Teie suhtes on kehtestatud ärikeeld, tuleb Teil ettevõtlusega tegelemiseks kohtult eelnevalt nõusolek küsida

Lugupidamisega

Tiina Mölder

Vasta