Äripinna käenduse küsimine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Juul 2021, 16:20

Äripinna käenduse küsimine

08 Sept 2021, 10:23

Tere,

Plaan on sõlmida äripinna rendileping 5.a. Omanikud küsivad 2 kuud tagatsiraha, mis on kõik sobilik. Samuti küsivad nad kolmanda isiku poolt antud käendussumma, mis vastab 10 kuu üürile + käibemaks.( käenadajaks oleks siis eraisik). Viimase kohta on küsimus.
1. Kas kolmanda iskiku käenduse küsimine on levinud äripinna rendilepigutes või on see ebatavaline? Mis oleks normaalne küsida, kui on ok?
2. Kas see käendusleping on ainult leping või pean ma kuskile midagi tõestama, näitama, raha kuskile panema ? ...või on lihtsalt allkirjastamine ja sellega kõik piirdub . ..e. mida käendusleping tähendab ?
3. Kas üürileandja esitab lepingu?

Suured tänud,

Postitusi: 2230
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Äripinna käenduse küsimine

08 Sept 2021, 17:41

Tere

Käenduslepinguga vastutab isik ettevõtte üürikohustuse täitmise eest käenduslepingus kokkulepitud summa ulatuses. Käendus on seotud tagatava nõudega, see tähendab muuhulgas, et kui tagatav üürileping lõpeb, siis lõpeb ka käendusleping. Käendaja on üürnikuga kohustuse täitmisel solidaarne. See tähendab, et üürileandjal on üüri tähtaja saabudes õigus nõuda üüri osaliselt või täielikult nii üürnikult kui käendajalt. Füüsilise isiku poolt antud käendus peab olema alati kirjalik või digitaalselt allkirjastatud. E-posti teel kirjavahetust ei peeta kirjalikuks vormiks. Käenduslepingusse tuleb kindlasti märkida ka vastutuse rahaline maksimumsumma. Ilma selleta on käendusleping tühine. Vastutuse rahaline maksimumsumma suurus ei pea võrduma üürisummadega kuni üürilepingu kehtivuse lõpuni, vaid sinna võib lisada ka võimalikud intressid, viivised, trahvid.
Keda ja mis tingimustel üürileandja käendajana aktsepteerib on üürileandja otsustada. Samuti on tavapärane, et käenduslepingu valmistab ette üürileandja.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta