Kohtutäituri tegevus.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäituri tegevus.

23 Dets 2022, 16:51

Tere!

Olles töötu jäin võlgu lastele elatise maksmisega. 2x 300.- Omaette jutt on eksi poolne tegevus minu töötuksjäämises.
Läks täituri kätte, kes arestis konto nulli ja ei hooli töötukassa poolt ainusissetulekut. Lisaks muutus 2x 300.-summa 2x 818.40 euroks. Olen saatnud kirjad Aive Kolsarile vastust pole, oma otsuses kirjutab, et kaeba maakohtule, samas ma ei saa ju isegi riigilõivu tasuda, kaebuse esitamiseks.

Lugupidamisega.

Re: Kohtutäituri tegevus.

23 Dets 2022, 21:40

Tere

Üldreegel on, et sissetulekut ei arestita, kui see ei ületa ühe kuu eest ettenähtud palga alammäära suurust või vastavat osa nädala või päeva sissetulekust. Et kohtutäitur saaks sellega arvestada, on vajalik teha vastav taotlus, kus on märgitud kõik sissetulekud, mida Te sate ning lisada juurde tõendid sissetuleku suuruse kohta (konto väljavõte).
Siiski on olukord pisut erinev, kui sundtäitmisel on lapse elatisraha nõue. Nimelt näeb seadus ette, et kui sissenõude pööramine võlgniku muule varale ei ole viinud või eeldatavalt ei vii lapse elatisnõude täielikule rahuldamisele, võib arestida kuni pool palga alammäära suurusest sissetulekust. Kui lapse elatisnõude täitmiseks võlgniku sissetulekust arestitav summa jääb alla poole palga alammäärast, võib arestida kuni ühe kolmandiku võlgniku sissetulekust.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta