Täitemenetlusest

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Täitemenetlusest

19 Aug 2022, 17:25

Tere.
Mul on selline küsimus. Minu suhtes on algatatud täitemenetlus Pärnu Maakohtu Haapsalu kohtumaja 10.05.2010. määruse alusel. Määruse nr. on 2-09-52662. Täiteasja numbriks on märgitud 192/2010/591. Tegin täiturile avalduse selle nõude aegumise kohta ja maksin ka avalduse läbivaatamise tasu, mis on koos km 18 eurot.
Vastuseks sain teate aegumise osalise kohaldamise kohta.(Juhindudes ülaltoodust lõpetab kohtutäitur 09.06.2022 Pärnu Maakohtu Haapsalu
kohtumaja 10.05.2010 kohtuotsus või määrus tsiviilasjas 2-09-52662 põhinõude summas
294,19 täitemenetluse.) Peale seda, kui olen täituri tasu ära maksnud, siis lõpetatakse menetlus lõplikult.
Nüüd tuli samalt täiturilt uus kiri. Kohtumääruse number ja kohtuotsuse kuupäev samad. Sissenõudja sama. Kohtutäitur ka sama, kuid täiteasja number on teine 192/2014/798 ja kuupäev ka. Nõude summa on ka sama, kuid täituritasu on teine.
Nüüd jõuan siis küsimuseni. Kas kohtutäituril on õigust sama kohtumääruse alusel esitada mulle kaks erinevat täiteasja? Kas pean nüüd uuesti aegumise avalduse tegema ja uuesti kohtutäituri tasu maksma?

Re: Täitemenetlusest

19 Aug 2022, 19:53

Tere

Üldjuhul ei lasu kohtutäituril kohustust kontrollida, kas sama täitedokumendi alusel on varem sissenõudja kasuks juba täitemenetlus algatatud või läbi viidud. Kui võlgniku ja sissenõudja vahel tekivad nõude osas erimeelsused, on võlgniku õiguskaitsevahendiks TMS § 221 kohane sundtäitmise lubamatuks tunnistamise hagi.
Siiski soovitan esitada kohtutäiturile esmalt kaebus kohtutäituri tegevusele ja kaebusele vastest saades otsustada kas on vajalik kohtule sundtäitmise lubamatuks tunnistamise hagi esitamine või mitte.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta