Kohtutäitur ei esita vara arestimisel hindamisakti

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäitur ei esita vara arestimisel hindamisakti

17 Veebr 2022, 09:52

Tere
Kas kohtutäituril on õigus keelduda vara arestimisel mulle vara hindamisakti esitamisest?
Olen seda paaril korral küsinud, minu küsimustele ei ole vastatud ja nüüd soovib ta selle eest raha saada ja nimetab seda koopia väljastamiseks.

Vara allahindamisel on selgituseks, et hind ületas turuväärtust. Sellest loen välja, kas et kasutatud on ebapädevat hindajat või on täitur ise suvaliselt lakke vaadates numbri pannud. Kuna mulle seda varasemalt ei ole väljastatud ja ei ole ka reageeritud mu küsimisele, siis kahtlustan, et sellist akti ei olegi tehtud.
Tänan

Re: Kohtutäitur ei esita vara arestimisel hindamisakti

21 Veebr 2022, 11:31

Tere!


Jah, on õigus. Kohtutäitur esitab dokumendid ja võttab selle eest tasu.

Juhul,kui soovite oma küsimuses põhjalikumat abi või selgitust, on Teil võimalus pöörduda juristi vastuvõtule. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta: https://hugo.legal/broneeri


Lugupidamisega,
Nastasja Musienko

Vasta