Pank ja kohtutäitur

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pank ja kohtutäitur

23 Nov 2021, 19:44

Tere,


kunagi ammu taotlesin pangast krediitkaardi, mille tagasimaksmisega jäin raskustesse. Pank andis mu kohtusse ja sealt nõuti tagasimaksmist - asi läks kohtutäituri kätte. Kohtutäitur arestis arve ja nüüd küsimus - kas pank võib veel omakorda mu kontole juurde lisada sama arestinõude koos enda intressidega? Kohtutäituri võlanõudes on juba märgitud võlanõue, viivis, menetluskulud, täituritasu ja täitemenetluse alustamise tasu.
Nt. konto arest miinus 1000 ( -1000) täituri poolt ja panga poolt lisatud miinus 1200 koos intressidega (-1200), panga enda intressid 200 eurot. Kontol kajastub arest hoopis miinus 2200 (-2200)?
Tegemist on 2012 aasta võlanõudega ja viivised on 100% täis jooksnud.

Panga käest küsides sain ma väga segase vastuse, millest ma ei saanud midagi aru.

Äkki te oskate palun nõu anda?


Heade soovidega ja ette tänades vastuse eest!

Re: Pank ja kohtutäitur

23 Nov 2021, 21:53

Tere

Kindlasti ei saa täitemenetluses sundtäitmise korras sisse nõuda rohkem, kui kohtu otsusega on välja mõistetud. Miks kontole on arest seatud suuremas ulatuses, ei oska kahjuks ilma panga vastust nägemata kommenteerida.
Et kõiki asjaolusid saaks arvesse võtta ja panga ning ka kohtutäituri selgitusi analüüsida, oleks vajalik pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele. Selleks soovitan registreeruda veebilehel https://hugo.legal/ HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu.
Pakume nii kohtumisega nõustamist, kui distantsnõustamist. Kohtumisega nõustamised toimuvad HUGO kontorites üle Eesti. Distantsnõustamist pakume video ja e-posti teel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Pank ja kohtutäitur

25 Nov 2021, 12:32

Tere,
Mida teha kui kohtutäitur ei võta makstud täitemenetlust pangast maha?
Nimelt tasusin nõude ning olen korduvalt küsinud pangast võlanõude kustutamist, juba teist nädalat.
Väidetavalt lõpetas kõik sissenõuded seotud täitemenetlusega kuid internetipangast vaadates on nõue endiselt üleval.

Ette tänades
R.L

Re: Pank ja kohtutäitur

25 Nov 2021, 15:57

Tere

Kui olete võlgnevuse tasunud kohtutäiturile, lõpetab kohtutäitur täitemenetluse ilma täiendava taotluse esitamise vajaduseta, kui otse sissenõudjale, siis kirjaliku dokumendi esitamisel, kui sellest nähtub, et sissenõudja nõue on rahuldatud. Täitemenetluse lõpetamise korral vabastab kohtutäitur vara viivitamata aresti alt. Nõude sissenõudmise õnnestumise korral ei või kohtutäitur teha täitemenetluse lõpetamise otsust enne, kui kohtutäitur on sissenõutud summa sissenõudjale üle kandnud ja võlgniku vara on aresti alt vabastatud.
Kui nõue on rahuldatud ja laekunud summa on võlausaldajale üle kantud, võib olle jäänud tasumata kohtutäituritasud või võib sissenõudjal olla täitedokumendist tulenev õigus arvestada viivist kuni nõude täitmiseni. Kummalgi juhul ei lõpetata menetlust enne nende küsimuste lahendamist. Kõige asjakohasemat informatsiooni annab siiski konkreetne täitemenetlust läbi viiv kohtutäitur.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta