1. leht 1-st

Kohustusliku metoodika kehtivus

Postitatud: 15 Sept 2021, 09:47
Järelevalve teostaja peab sõiduki massi mõõtmisel (kaalumisel) mõõtetulemuste jälgitavuse tõendamiseks kasutama Mõõteseaduse kohaselt asjakohast metoodikat. Metoodika koostamisel on alusdokumentidena kasutatud standardeid ja Õigusakti (MKM määrus). Kui Metoodika koostamisel alusdokumendina kasutatud Õigusakt on tunnistatud KEHTETUKS, siis kas võib väita, et ka nimetatud Metoodika on KEHTETU ja selliste mõõtetulemuste alusel ei saa määrata karistust?

Re: Kohustusliku metoodika kehtivus

Postitatud: 15 Sept 2021, 17:52
Tere

Kui õigusakt, mille alusel on mingi regulatsioon kehtestatud, on kehtetu, on kehtetu ka vastav regulatsioon. Siiski võib eeldada, et kehtetu regulatsiooni asemel on kehtestatud uus redaktsioon ja metoodika võib olla seetõttu jäänud kehtima.
Kahjuks ei ole foorumi tingimustes küsimusele konkreetset vastust anda ja võtta seisukohta metoodika kehtivuse suhtes, kuna puudub teadmine millisest õigusakist ja metoodikast käib jutt.
Edasiseks nõustamiseks soovitan registreeruda veebilehel https://hugo.legal/ HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu.
Pakume nii kohtumisega nõustamist, kui distantsnõustamist. Kohtumisega nõustamised toimuvad HUGO kontorites üle Eesti. Distantsnõustamist pakume video ja e-posti teel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist