Tere.minul küsimus täitemenetluse kohta.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tere.minul küsimus täitemenetluse kohta.

28 Juun 2021, 14:21

Tere kohtutäitur arestis minu pangakonto ja jättis minule vabaks kasutamiseks 220 eurot.ka see on õiglane summa peaks nagu jääma miinimum palk ehk 480 eurot.Aitäh.

Re: Tere.minul küsimus täitemenetluse kohta.

28 Juun 2021, 21:34

Tere

Täitemenetluse seadustiku kohaselt ei arestita tõepoolest sisetulekut, kui see ei ületa ühe kuu eest ettenähtud palga alammäära suurust. Siiski on võimalik arestida sisetulek suuremas ulatuses, kui sundtäitmisel on lapse elatsiraha nõue. Samuti on võimalik juhul kui sissenõude pööramine võlgniku muule varale ei ole viinud või eeldatavalt ei vii nõude täielikule rahuldamisele, sõltumata võlgniku suhtes läbiviidavate täitemenetluste arvust arestida ühes kuus kuni 20 protsenti sissetulekust, mis ei ole suurem kui palga alammäär, millest on maha arvatud Statistikaameti poolt avaldatud arvestuslik elatusmiinimum.
Ka on võimalik, et Te ei ole kohtutäiturile edastanud kõiki andmeid ja seetõttu on arestitud rohkem, kui seadus Teie puhul lubaks. Kuna vastus sõltub tegelikest asjaoludest, soovitan Teil konkreetseid asjaolusid arvestava nõu saamiseks pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel https://hugo.legal

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Tere.minul küsimus täitemenetluse kohta.

21 Juul 2021, 20:18

Tere! Olen raske puudega pensionär.Mul on suur probleem.Võtsin teise inimese palvel laenu aga see inimene suri ootamatult ära.Nüüd pean mina hakkama seda laenu maksma.Minu sissetulek on ainult pension 478 eurot.Elan üürikorteris,üür koos kommunaalimaksega on mul kuus 200 eurot.Iga kuu läheb mul ravimite peale 100 eurot,pluss veel internet.Palju võib kohtutäitur minult hakata raha sisse nõudma iga kuu? Kas võib kohtutäitur ka minu konto arestida?

Re: Tere.minul küsimus täitemenetluse kohta.

22 Juul 2021, 14:48

Tere!



Elatusmiinimum, mis peaks Teile kätte jääma on 220.36€. Soovitan sõlmida kohtutäituriga maksegraafiku, et vältida sissetuleku aresti.

Lisaküsimuste korral palun valige endale sobiv konsultatsiooniaeg ja viis siit: https://hugo.legal/broneeri või helistades numbril: 6 880 400

Juhul, kui teie sissetulek on kuni 1200 bruto või lastega seotud küsimuses kuni 1700 bruto, siis on kaks tundi õigusabi tasuta (tasuda tuleb üksnes 5 eurot omaosalustasu).

Lugupidamisega,

Nastasja Musienko

Vasta