arestitud miinimum

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

arestitud miinimum

05 Mai 2021, 09:23

Tere mure järgmine nimel on mul abikaasaga 2 alaealist last . Eluolude tõttu on meil ka kontod mõlemal arestitud , minu kohtutäitur on minu avalduse vastu võtnud ja arvestanud minu ülalpeetavatega ning võimaldanud 1/3 iga ülalpeetava kohta mitte arestitavat summat abikaasa tegi ka avalduse oma kohtutäiturile kus palus arvestada tema ülalpeetavatega ja suurenda mitte arestitavat summat 1/ 3 võrra kuid vastuseks sai et temale on ettenähtud ainult miinimum ehk 584 eur kuus kuna alaealistega on arvestatud juba minu avalduses. Seega kohtutäituri kirjast selgub et tema peale see õigus ei laiene ja tema nagu ei olekski kohustatud oma lapsi ülal pidama . Kas selline kohtutäituri käitumine on seadusega kooskõlas?

Lugupidamisega K.K.

Re: arestitud miinimum

05 Mai 2021, 11:49

Tere

Lapse ülalpidamiskohustus lasub mõlemal vanemal. Seega tuleb seda ka arestimisele mittekuuluva sissetuleku osa arvestamisel arvesse võtta mõlema vanema puhul. Erisuseks on, kui sundtäidetakse lapse ülalpidamisnõuet.
Kui sundtäitmisel ei ole lapse ülalpidamisnõue ja kohtutäitur keeldub ülalpeetavaid arvestamast, tuleb esitada kaebus kohtutäituri otsuse või tegevuse peale täitedokumendi täitmisel või täitetoimingu tegemisest keeldumisel. Kaebuse esitamisest saab lugeda kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja veebilehel https://kpkoda.ee/kohtutaiturid/kaebuse-esitamine/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: arestitud miinimum

05 Mai 2021, 13:37

Aitäh teile vastuse eest kirjutasin kohtutäiturile veel kord avalduse ja vastuseks sain nüüd: Vastus avaldusele

Palun tõendage, et mõlemad vanemad kulutavad lapse ülalpidamiseks 4*1/3 palgaalammäära.

Kas täituril on õigus nõuda selliseid toiminguid kui seaduses on kehtestatud et ta peab tagama mulle ja mu lastele miinimumid mida palun.
Seaduses ju ei ole kirjas selleks et suurendada 1/3 võrra pean talle tõestama oma laste kulud koos abikaasaga.
Kuidas peaksin edasi toimetama?

Lugupidamisega K.K

Re: arestitud miinimum

05 Mai 2021, 18:15

Tere

Siinkohal võiksite teha kalkulatsiooni laste vajadustest ning vanematevahelise kokkuleppe, et kumbki katab vajadustest poole (eelduslikult 1/3 miinimumpalgast iga lapse kohta). Pole küll garantiid, et kohtutäitur seda aktsepteerib ja täiendavaid tõendeid ei küsi. Et konkreetselt Teie perele sobivat tõendamisviisi leida, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes selleks veebilehel https://hugo.legal/tasuta-oigusabi/
HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Erandiks on lapse õigusi puudutavad perekonnaasjad, mille puhul on sissetuleku piirmäär kuni 1700 eurot. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta