Võla tasumine / aegumine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4
Liitunud: 08 Mär 2021, 21:32

Võla tasumine / aegumine

08 Mär 2021, 22:13

Tere, lugupeetud Tiina Mölder!


Pöördun teie poole küsimusega, et, kui minu võlgnevustest on möödas üle kümne aasta, kuid 2016 üritasin võlausaldajatega teha maksegraafikuid.Pidin kohtutäituritele tegema nn. "ennetusmakseid" e nagu lubadusmakseid kümne euro väärtuses iga toimiku kohta, et maksegraafikuid üldse tehtaks ning see siis lõpusirgel kolinal kokku kukkus ühe võlausaldaja tõttu, kes soovis kogu võlga täies mahus, mida mul ei olnud võimalik tasuda, sest palgast oleks puudu siis jäänud.
Ennetusmaksed tasusin kõik ära, kuid maksegraafikud jäid siis sõlmimata ning täitur arestis konto uuesti 2016. aastal.

Kas mul on võimalus taodelda aegumist?


Ette tänades

Postitusi: 2143
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Võla tasumine / aegumine

15 Mär 2021, 22:38

Tere

Kohtulahendist või muust täitedokumendist tuleneva nõude täitmise 10-aastane aegumistähtaeg algab kohtulahendi jõustumisest või muu täitedokumendi väljaandmisest, kuid mitte enne nõude sissenõutavaks muutumist. Nõude sissenõutavaks muutumine tähendab, et õigustatud isikul (täitemenetluse sissenõudjal) on õigus kohustatud isikult (täitemenetluse võlgnikult) nõude täitmist nõuda.
Kui kohtulahend esitatakse sundtäitmiseks kohtutäiturile ja kohtutäitur alustab täitemenetlust, siis aegumistähtaeg katkeb. Aegumise katkemise korral algab täitmise aegumistähtaja kulgemine otsast peale. Seega täitedokumendi (kohtulahendi) täitmiseks esitamisega algab 10-aastane täitmise aegumise tähtaeg uuesti. Seega on oluline täitemenetluse alustamise aeg, mitte arestide seadmine. Küll võib maksegraafiku sõlmimisega olla täitemenetlus peatunud ja peatunud aja võrra aegumine pikenenud.
Rohkem nõuete aegumisest ja aegumise kohaldamise taotlemisest saab lugeda Justiitsministeeriumi veebilehel https://www.just.ee/et/kuidas-taotleda- ... ne-aegunud

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta