küsimus täiteasja ohta

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 08 Veebr 2021, 18:10

küsimus täiteasja ohta

08 Veebr 2021, 18:25

Tere 31.01.2021a saatis täitur meili,kus teavitas et täitetoimimiku materjalidest nähtuvalt esitas siisenõudja kohtutäiturile avalduse täitemenetluse lõpetamises.
KOHTUTÄITURI SEISUOHT.
TMS PAR48LG1P1 KOHASELT LÕPETAB KOHTUTÄITUR TÄITEMENETLUSE SISSENÕUDJA AVALDUSE ALUSEL.TUTVUDES SISSENÕUDJA POOLT ESITATUD AVALDUSEGA,LEIAB KOHTUTÄITUR,ETTÄITEMENETLUS TÄITEASJAS KUULUB LÕPETAMISELE.
Täna ise maksuametist vaadetes leitsin et antud täitetoimik on uuesti avatud tänase kuupäevaga.
mind eelnevalt mitte teavitades.
kuidas peaks käituma?
kas antud tegevus on seadusega kooskõlas?

Postitusi: 2005
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: küsimus täiteasja ohta

15 Veebr 2021, 21:28

Tere

Tänane õiguslik regulatsioon kohtutäituri kirjeldatud tegevust otseselt ei keela. Samas on seadus muutmisel ja vastavad seadusemuudatused peaks eeldatavasti jõustuma märtsis. Täitemenetluse lõpetamisel sissenõudja avalduse alusel peab kohtutäiturile avalduse esitaja tasuma pool täitetasust ning lisaks eelnevale peab kohtutäitur menetluse lõpetamisega lahendama ära ka lõpetatud täitemenetluses muud küsimused, näiteks vara arest ning teised seatud piirangud. Justiitsministeerium on alustanud järelvalvet kohtutäiturite tegevuse üle, kuna nimetatud toimingud on olnud sageli tegemata ja sissenõudjale kohtutäituritasu otsus koostamata, millega on kehtivat seadust rikutud. Seepeale on kohtutäiturid, nagu ka Teie juhtumil, taastanud vana olukorra – lõpetanud uue täitemenetluse ning jätkanud vana täitemenetluse menetlemist. Seega saate aprillis, kui aegumistähtaeg saabub, esitada taotluse aegumise kohaldamiseks.
Teie poolt kirjeldatud olukorda on kajastatud ka Hugo.legal veebilehel https://hugo.legal/inkasso-leidis-moodu ... I#f9c4f032

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta