1. leht 1-st

Täitemenetluse aegumine

Postitatud: 28 Jaan 2021, 08:15
Tere.

Kohtutäitur küll tohib lõpetada täitemenetluse aga kas ta tohib ka vana asja uue numbriga alustada, ilma kohtust läbi käimata?
Kohtulahend alustati 2011 aasta ja nüüd tahab täpselt seda sama asja uue kuupäeva ja täitenumbriga alustada.(aegumine läheneb)
Kusagilt lugesin kui vastata sellele, algab automatselt kõik uuesti.
Kuidas peaks reageerima sellele teatetisele?
Aitäh ette!

Re: Täitemenetluse aegumine

Postitatud: 31 Jaan 2021, 09:23
Tere

Praegu kehtiv seadus kirjeldatud tegevust aegumise vältimiseks tõesti võimaldab. Kehtiva seaduse kohaselt aegumine katkeb ja algab uuesti täitedokumendi täitmiseks esitamisega (TsÜS § 159 lg 1)
Justiitsministeeriumis on aga välja töötanud eelnõu, millega on kavas muuta TsÜS § 159 lg-t 1 sätestades, et aegumine katkeb ja algab uuest üksnes täitedokumendi esimest korda täitmiseks esitamisega.
Seega, praegu kehtiva seaduse järgi on täitemenetluse lõpetamine ja uuesti alustamine, eesmärgiga vältida aegumist, võimalik. Kui aga eelnõu sellisel kujul vastu võetakse, aegub nõue ikkagi, vaatamata selle lõpetamisele ja uuesti alustamisele, mida oma küsimuses kirjeldanud olete.
Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Täitemenetluse aegumine

Postitatud: 09 Veebr 2021, 18:55
Tere.Kui vastav seadus vastu võetakse siis kas aegub automaatselt või pean ma midagi veel tegema?
Lgp Riina

Re: Täitemenetluse aegumine

Postitatud: 15 Veebr 2021, 21:31
Tere

Aegumine ei kohaldu kunagi automaatselt vaid aegumisele tuleb tugineda. Tõenäoliselt tuleb ka seadusemuudatuse jõustudes esitada taotlus aegumise kohaldamiseks. Kuidas, kellele ja milliseid menetlusnorme järgides, selgub kui uus seadus vastu võetakse.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist