Kriminaalasja menetluskulude nõude aegumine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Dets 2020, 08:31

Kriminaalasja menetluskulude nõude aegumine

25 Dets 2020, 09:04

Tere. Tahaksin teada kas minu vastu täitemenetluses esitatud nõue on nüüdseks aegunud. Nõude sisuks on menetluskulud ja kohtutäituri tasu.
Kohtuotsus kriminaalasjas jõustus 12.12.2013. Mäletamist mööda hakkas kohtutäitur tegelema asjaga 2015 aastal. Üle aastate on see summa kahanenud tänu kinni peetavale töötasule ja tulumaksutagastustele, aga üsna suur osa on veel alles. Kui nüüd on 7 aastat kohtuotsuse jõustumisest möödas, kas siis on asi aegunud? kas pean ise tegema mingisuguse avalduse või toimub see automaatselt? Kas mulle tuleb selle kohta teade kui nõue on aegunud ja menetlus lõpetatud?

Aitäh.

Postitusi: 1995
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kriminaalasja menetluskulude nõude aegumine

04 Jaan 2021, 23:36

Tere

Karistusõiguslike nõuete aegumistähtajad on sätestatud karistusseadustiku (KarS) §-s 82 ja nendele kohaldab aegumist kohtutäitur. Aegumise kohaldamiseks ei ole kindlat ajavahemikku, sest mõjutavaks teguriks võivad olla karistuse määramise aeg, raskusaste, vangistuses viibimise või aresti kandmise aeg jne. Aegumise kuupäeva täpsemaks teadasaamiseks tuleb pöörduda oma kohtutäituri poole. Samuti, kui selgub, et menetluskulude nõue on aegunud, tuleb aegumise kohaldamist kohtutäiturilt taotleda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta