Elatisvõlglase täitemenetluses kolmandad isikud

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatisvõlglase täitemenetluses kolmandad isikud

13 Juul 2020, 23:33

Minu meessõbrale on kohtus määratud elatisraha tasumise nõue. Tema ekselukaaslane tõstis ta paari kuu eest välja korterist, kus ta elas ja seetõttu olen ma sunnitud talle pakkuma elamispinda. Elatisraha täissummas ta tasuda ei suuda (töövõimetuspension) ning asi on üle antud kohtutäiturile. Kas kohtutäituril on õigus korraldada minu emale kuuluvas korteris, kus võlglane hetkel peatub (ilma sissekirjutuseta, kaasas vaid mõned isiklikud tarbeesemed ja riided) läbiotsimine ja kas täituril on õigus arestida korteris olev vara kui mul ei ole alles dokumente, mis tõendaks korteris oleva vara päritolu? Kas kohtutäituril on õigus küsida minu pangaväljavõtet? Rõhutan, et me ei ole elukaaslased sõna otseses tähenduses ning meil puudub igasugune ühine vara.

Re: Elatisvõlglase täitemenetluses kolmandad isikud

20 Juul 2020, 22:54

Tere

Vallasasjade puhul eeldatakse kuuluvust sellele, kelle valduses asjad asuvad. Kuna olete kirjutanud, et korter kuulub Teile ning eeldades, et see on ka Teie elukoht, kuuluvad eelduslikult Teile ka korteris asuvad vallasasjad.
Kohtutäitur saab arestida vaid võlgnikule kuuluvat vara. Kui Teie ei ole võlgnik ja täitemenetlust ei viida läbi Teie suhtes, ei saa kohtutäitur ka võlgnevuse katteks arestida Teile kuuluvat vara.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta