täitemenetlus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

täitemenetlus

10 Juun 2020, 17:07

Tere.
Jäin swedpangale võlgu.
Kohtuotsus järgmine

Minult välja mõista põhiosa koos intressidega 7906 eurot millest põhiosa 6700 euri ja kohtukulud 798 euri.
Põhiosalt ja kohtukuludelt jookseb viivis 7% aastas +ekp intress ehk 8% aastas .
viivis hakkab jooksma ajalt 06.05.2011 ,on märgitud kohtuotsuses.

Kuna eesti kohtutäitur ei saand minult midagi võtta ,kuna töötan soomes .siis andis sissenõudia asja iseseisvalt soome.
Esimene nõue tuli 14.07.2016 summas 11586,68 euri ,mis sai makstud 29.11.2017
Siis tuli teine nõue 06.12.2017 viivised summas 959,23 euri ja makstud sai 02.05.2018
Siis kirjutas swedpangast tädike et temal saamata veel 527 euri viiviseid ja eesti kohtutäiturile ka maksmata 1128,25 euri.
Kokku selle tõiteasja peale soomes kinni peetud palgast 12545,91 euri ja lisaks soome kohtutäituri tasu summas 1510 euri.
Mure siis see et kasutasin viivise kalkulaatorit ja viivis põhiosalt ja kuludelt kuupäevast kuupäevani ja lisada sinna see intress
1206 euri siis minu summa tuleb väiksem ja olen 500+ midagi pangale üle maksnud ja ta nõuab veel minult 527 .
Pank nõuab niikui itressidelt ka viivist siis tuleks kokku selline summa niikui ta tahab.
Mis mina nüüd teha saan ,kellele ma kaeban,ja kui pank on oma raha kätte saand kas ta ei peaks ise täiteasja ära lõpetama ja
täituri kulud selljuhul ise maksma ,või peangi mina topelt maksma täituri kulud,või aeguvad need täituri kulud ära kui järgmine
aasta saab 10 aastat täis .

Re: täitemenetlus

17 Juun 2020, 11:39

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Kuna nõue on rahuldatud täitemenetluses, sealhulgas ka viivis kohustuse kohase täitmiseni, ei peaks Teil tõepoolest rohkem kohustusi olema. Kui pank on Teile kohtu- ja täitemenetluse välise nõude esitanud ja Te olete veendunud, et nõutakse rohkem kui on kohtuotsusega välja mõistetud, tuleks nõudekirjale nii ka vastata. Et aga kõiki asjaolusid kogumis hinnata, sealhulgas kõiki nõudeid, tasumisi ja nõudekirja sisu, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee. Vajadusel koostab jurist ka vastuse panga esitatud nõudekirjale.


Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta