Kohtuotsus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtuotsus

10 Juun 2020, 15:10

Tere. Kirjutasin Pärnu Maakohtusse kirja,et minu aegunud võlad kustutataks, sain ka meili peale vastuse kus oli ,et minu vastu algatatud menetlused lõpetatud ning küsimuste korral pöörduda kohtutäiturite poole. Kirjutasin siis kohtutäituritele ,et palun lõpetada kõik võlgnevused ja edastasin ka kohtu kirja neile. Vastus tuli,et üks kohtutäitur soovib kohtuotsust ( mida mul pole ,kuna vastati kirjalikult,ja edastasin ka neile selle ) ning teine kirjutas,et " Palun lugege KES on saatnud teate , et menetlused on lõpetatud : kohtute maksekäsuosakonna poolt on Teie suhtes esitatud avaldused lahendatud. Nõuded on vaja tasuda ja siis saab TÄITEmenetlused lõpetada ja kontod avada " Siis lisatud oli ka nõuded, milles kõik on AEGUNUD ,ja kohus on need ka likvideerinud juba. Mille peale vastasin talle,et Maksehäireregistris on kõik minu vastu algatatud nõuded LÕPETATUD, soovis ta saada kinnitust nendelt firmadelt millele olen ma võlgu olnud, Mida ma saan või pean tegema,et nad lõpetaksid minu nõuded ära ?!

Re: Kohtuotsus

17 Juun 2020, 11:32

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Kui nõuded on tõepoolest lõpetatud, tulekski Teil hankida kinnitus võlausaldajatelt.
Kahjuks jääb Teie küsimusest selgusetuks, miks Te arvate, et nõuded on aegunud. Kui nõuded on läbinud kohtumenetluse, tulnuks aegumise vastuväide menetluses esitada. Kui see jäi tegemata ei saa Te enam aegumisele tugineda ja aegumine algab uuesti kohtulahendi sundtäitmisele võtmisest. Nüüd aga on aegumistähtajaks 10 aastat.
Kui vastaja on küsimuse püstitust valesti mõistnud, soovitan Teil kõiki asjaolusid ja olemasolevaid dokumente ning kohtulahendeid arvestava nõustamise saamiseks pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee


Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta