Võlaõiguslikud nõuded tsiviilasjas 1-10/2001

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlaõiguslikud nõuded tsiviilasjas 1-10/2001

25 Mai 2020, 07:20

Tere .

Palun abi - mul on hunnikuga kaelas võlaõiguslike nõudeid nii kriminaal kui tsiviilasjades ja seda aastast 2001 lõpp.
Sellega tegeleb kohtutäitur .....vahel olen maksnud midagi ka aga mind huvitab kas seadusejärgi oleks mul õigus avalduse alusel taodelda võlgade aegumist ?
Mis vastate ?

Re: Võlaõiguslikud nõuded tsiviilasjas 1-10/2001

25 Mai 2020, 13:44

Tere

Tsiviilasjades võlaõiguslike nõuete aegumistähtaeg on 10 aastat. Seega ei ole Teie kirjeldatud nõuded aegunud ja aegumist ei saa veel taotleda. Kuna tegemist on erinevate võlgnevustega, nagu olete oma küsimuses märkinud, tuleks pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele ja koostöös juristiga analüüsida kõigi nõuete võimalikku aegumist eraldi. Erinevatel nõuetel on erinevad aegumistähtajad, samuti tuleb arvesse võtta aegumise võimalikku katkemist ja peatumist. Individuaalsele nõustamisele saate registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta