Kaasomandis oleva korteri arestimine.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 6
Liitunud: 10 Jaan 2020, 19:10

Kaasomandis oleva korteri arestimine.

04 Apr 2020, 13:28

Tere.
Korter on jagatud mõttelisteks osadeks mitme kaasomaniku vahel. Ühel kaasomanikul on võlg ja kohtutäitur saatis teistele kaasomanikele nõude arestimise akti. Mis kaasneb kaasomanikele selle akti põhjal? Kas see tähendab, et kohtutäitur paneb korteri müüki ja võtab kogu müügitulu oma kulude ja võlgnevuse katteks. Teised kaasomanikud jäävad seega oma varast ilma? Pärimise teel saadi nii korter, kui ka pärandatud võlg, mille tasus ära vaid üks kaasomanik, kuna asjaga oli kiire ja kahel neist ei olnud nagunii varalisi võimalusi selle tasumiseks. Kas kaasomandi müügist saadud tulust ei peaks pärandaja võla tasunud inimene saama oma raha tagasi? Jube keeruline olukord ja kohtutäituri saadetud akt ka nii "seadusekeelne", et ei saa aru, mida täpsemalt tahetakse.

Kõike head.

Postitusi: 2103
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kaasomandis oleva korteri arestimine.

06 Apr 2020, 12:11

Tere

Sissenõuet saab pöörata siiski vaid võlgniku varale. Kuna kirjutate, et vara on kaasomandis, saab sissenõuet pöörata võlgniku mõttelisele osale kaasomandist. Kindlasti ei ole võimalik täitemenetluses võõrandada kogu kinnisasja.
Soovitan Teil suhelda kohtutäituriga, et selgitada välja arestimise aluseks oleva nõude suurus ja Teie võimalused võlgniku osa omandada.
Akti selgitamiseks ja selles sisalduva tõlgendamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta