volad

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 9
Liitunud: 22 Veebr 2020, 20:29

volad

25 Veebr 2020, 22:50

Tere!

Kui on tekkinud kohtu poolt valja moistetud telefoniarve volg ja on ka elatisvolg,siis kumb volg on see, mida eelisjarjekorras maha votma hakatakse?
Ja kui saan toovoimetoetust,mis on minu ainus sissetulek,siis kas, kui hakatakse esimesena elatisvolga votma, jaab mulle 140 eurot?
Ja kui telefonivolga ,siis 221,36?Ja kysiks veel,kas pean iga kuu saatma kirja kohtutaiturile,et elatusmiinimum mulle peale jaaks voi piisab yhekordsest avaldusest?

Postitusi: 1662
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: volad

27 Veebr 2020, 17:38

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest. Kuna vastajale ei ole teada Teile makstava töövõimetoetuse suurus, selgitan arvutuskäiku.
Tavaliselt täidetakse nõudeid nende saabumise järjekorras. Erandiks on laste elatisraha nõue, mis loetakse sõltumata selle saabumise ajast esimesena saabunuks. Kui sissenõude pööramine võlgniku muule varale ei ole viinud või eeldatavalt ei vii lapse elatisnõude täielikule rahuldamisele, võib arestida kuni pool alampalga suurusest sissetulekust. Kui lapse elatisnõude täitmiseks võlgniku sissetulekust arestitav summa jääb alla poole eespool nimetatud summast (kui sissetulek on väiksem kui alampalk), võib arestida kuni ühe kolmandiku võlgniku sissetulekust.
Kui tegemist on muu, kui lapse elatisraha nõudega, võib sõltumata võlgniku suhtes läbiviidavate täitemenetluste arvust arestida ühes kuus kuni 20 protsenti sissetulekust, mis ei ole suurem kui alampalk, millest on maha arvatud Statistikaameti poolt avaldatud arvestuslik elatusmiinimum (Alates veebruarist 2020 on elatusmiinimumi uus määr 221,36). Sissetulekut ei arestita, kui see jääb alla Statistikaameti poolt avaldatud arvestusliku elatusmiinimumi (ei kehti elatisnõude puhul).
Avalduse arestimisele mittekuuluva sissetuleku osa arvestamiseks tuleb teha ühekordselt ning asjaolude muutumisel uuesti. Igakuiselt seda esitada ei ole vaja.Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta