kohtutaituri tasu ja taitemenetlus tasu

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 9
Liitunud: 22 Veebr 2020, 20:29

kohtutaituri tasu ja taitemenetlus tasu

23 Veebr 2020, 20:15

Tere.
Saatsin oma kohtutaiturile avalduse taiteasja kustutamiseks,kuna see on aegunud.Oli politseitrahv 28eurot.Kohtutaitur saatis mulle vastuse,et kustutab politseitrahvi 28 eurot,aga et mul tuleb tasuda taitemenetluse alustamistasu 19,16 eurot ja kohtutaituri tasu 18,60 ja taitekulud 0,86 eurot.Summas kokku siis 38,62.Aga lugesin,et kui kohtutaitur ei ole saanud pohisummast(28 eurost)uhtki eurot,siis ei saa ta nouda ka kohtutaituri tasu,kuna seda maaratakse summa pealt(.Seega kui summa 0eurot,siis ka protsent 0 eurot.)Sooviks teada,kas see on nii voi olen valesti aru saanud?
Teiseks mind huvitab,kui oleks labi kohtu seda taiteasja kustutama lainud,siis kas oleksid ka kohtutaituri summad kustutatud? Ja veel kysiks kas siis oleks mul lisandunud ka mingid kohtukulud(kui suured)?

Postitusi: 1662
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: kohtutaituri tasu ja taitemenetlus tasu

27 Veebr 2020, 16:47

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
KTS § 29 lg 1 järgi võib kohtutäituri tasu koosneda menetluse alustamise tasust, menetluse põhitasust ja täitetoimingu lisatasust. Menetluse alustamise tasu on KTS §-s 34 alates 1. jaanuarist 2017 sätestatud diferentseerituna üldjuhul sõltuvalt nõude summast ning ulatub üldjuhul 15 eurost kuni 120 euroni.
Kohtutäituri põhitasu otsuse teeb kohtutäitur täitemenetluse alustamise järel, kuid põhitasu lõplik suurus sõltub sellest, millises ulatuses õnnestub täitmisele esitatud rahaline nõue täita,
millal see õnnestub täita ja kas täitmine toimub otseselt kohtutäituri tegevuse tulemusel. Kui täitmisel olev rahaline nõue nõutakse sisse osaliselt, on kohtutäituril õigus saada põhitasu üksnes summas, mis on võrdeline sissenõutud summaga.
Täitemenetluse alustamise tasu ja kohtutäituri tasu täitetoimingu eest tuleb tasuda täiel määral. Kohtutäituri põhitasu suurus on võrdeline sissenõutud summaga ja sageli on kohtutäiturid seda juba tasuotsust tehes arvesse võtnud.
Kohtutäituri tegevusele saab esitada kaebuse esmalt kohtutäiturile endale, seejärel juba kohtule. Kohtusse pöördumisel tuleb alati arvestada kohtukuludega, minimaalselt riigilõivu tasumisega.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta